Gündem Özel

PALC parti no’lu Okul Sütleri hakkında toplatılma kararı çıkartılmıştır


Az önce bir takipçimiz tarafından gönderilen; Aksaray Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İl Müdürü Sn. Yusuf ÇİÇEK imzalı 54135788-300-E.1303590 sayılı Toplatma konulu yazıda;

“Fatsa İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından Ordu İli Fatsa İlçesi TOKİ İlkokulu ve Şehit Şükrü Bağdatlı Anaokulunda şüphe üzerine 01.03.2018 tarihinde yapılan resmi kontrollerde; Okul Sütü programı kapsamında dağıtılan ve İlimizde faaliyet gösteren Sütaş Süt Ürünleri A.Ş. tarafından üretilen PALC parti no’lu UHT Yağlı İçme Okul Sütü (S.T.T. 19.06.2018) numunesinin Ordu Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’nde yaptırılan analiz sonucunda “İnkübasyon/Stabilite Testi (30 C 15 gün)” yönünden uygun olmadığı tespit edilmiştir.
İl Müdürlüğümüz tarafından söz konusu ürünle ilgili olarak Sütaş Süt Ürünleri A.Ş. ünvanlı işletmeye Toplatılma İdari Yaptırım uygulanmış ve işletmeye toplatma için verilen yasal süre dolmuştur.
Müdürlüğümüz kontrol görevlileri tarafından yapılan resmi kontrollerde söz konusu ürüne rastlanılması durumunda gerekli işlemlerin yapılarak Müdürlüğümüze bilgi verilmesi hususunda gereğini arz ederim.” İfadeleri yer almaktadır.
🔸Söz konusu parti ve Son Kullanma Tarihine ait sütlerle ilgili toplatılma kararı çerçevesinde özellikle Ordu ve çevresinde ikamet eden takipçilerimizin dikkat etmeleri hususunda uyarmak isteriz. İlginçtir ki, bu yazının yazıldığı tarihlerde söz konusu firma sosyal medyadaki birçok anne hesabını yazıda adı geçen Aksaray çiftliklerine davet etmişlerdi. Benzer pozlarla inekleri besleyen anneler, özellikle UHT sütü ve endüstriyel yoğurtları öve öve bitirememiş, ev yoğurdunu ise şüpheli bulmuşlardı. Tüm bunları hatırlatmakta yarar görüyoruz. Gittikçe kontrolsüzleşen Sosyal medya reklamları artık son derece şüpheli ve can sıkıcı bir hal almıştır. Ortaya çıkan böylesine ciddi bir durum gizlenirken, sosyal medya reklamlarının devreye sokulması düşündürücüdür. Konuyla ilgili Sütaş firmasından açıklama beklemekteyiz. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri