Gündem Özel

Soğuk zincirde tutulmayan ve tarihi geçmiş Sütkek ürünleri Kampanya ile satılıyor!


Geçtiğimiz aydan bu yana gerek web sitemizden gerekse Instagram hesabımız üzerinden yüzlerce Gıda Şikayetiniz bizlere ulaşıyor. Bunlardan bazılarını buradan duyurmaya çalıştık. Fakat hesabımızın genel akışını aksatmamak adına web sitemizden ve sonrasında da açtığımız Twitter sayfamızdan bu şikayetleri yayınladık. Bunun yanısıra birçok firmaya gelen şikayetleri bizzat gönderdik. Bu doğrultuda hızlı dönüş yaparak çözüm üretme gayretinde olan firmalara teşekkür ederiz.

🔸Gelen şikayetlerin çoğunluğu Soğuk Zincirde tutulması gereken yani kasada ya da soğutulmamış reyonlarda satılmaması gereken hassas ürünlerle ilgilidir. Bu tarz ürünlerin soğutulmuş dolaplar yerine, kampanya ya da promosyon adı altında periyodik olarak değiştirilerek kasalarda satılması en çok gördüğümüz örnektir. Bugün tarafımıza gönderilen bu örnek ise tamamen insan sağlığını riske atacak düzeydedir.
🔸Gördüğünüz ürün Ülker marka Smartt Sütkek ürünüdür. İlk olarak; bu ürün kesinlikle soğuk zincirde tutulması gereken bir üründür. Bu görselleri tarafımıza gönderen takipçimiz Antalya Uncalı’da bulunan Şok mağazasında bu ürünlerin soğuk zincirde satılmadığı yönünde uyarı yapmak isterken çok daha büyük bir tehlikeyi daha farketmiştir. Öyle ki, bu ürünlerin Son Kullanma Tarihleri geçmiştir!
🔸Hem soğuk zincirde tutulmayan, hem de son kullanma tarihleri yaklaşık 5 gün kadar geçmiş olan bu ürünlerle ilgili dikkat çekici en büyük ayrıntı ise konunun en vahim yönüdür. Bu ürünler İkincisi %50 indirim ile kasalarda pazarlanmakta, satılmaktadır. Bu durum ile ilgili bir an önce yetkililerin önlem alması gerekmektedir. Bu ürünü Antalya Uncalı’da yer alan Şok marketten alan takipçilerimiz kesinlikle tüketmemeli, derhal Alo 174 hattı ile iletişime geçmelidir.

🔸Tanesi 1,25 ₺ olan bu ürünlerin satışlarından gelecek kuruşluk karlar için insanların ve hatta çocukların sağlığıyla oynanmasına artık birileri dur demelidir. Firmalarla iletişime geçildiğinde hukuki süreçler ortaya konmakta, marketlerle iletişime geçildiğinde özel iletişim bilgileri talep edilmektedir. Bu durum artık tüm önceliklerin önündedir. Burada söz konusu olan insan sağlığıdır, çocuk sağlığıdır. Tüm kamuoyuna duyururuz. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri