Gündem Özel

Toplatılan Okul Sütleriyle ilgili Sütaş’tan açıklama geldi


Dün gece yayınladığımız, bir kısım parti Okul Sütleriyle ilgili Toplatılma kararına ilişkin Üretici firma Sütaş’tan az önce bir açıklama geldi. Açıklamada söz konusu olay doğrulanırken, yapılan analizler sonrasında sütlerin toplatıldığı belirtilmiştir.

🔸Açıklamada Ekte gönderildiği belirtilen Analiz raporlarının Şubat ayına ait yani söz konusu şikayetten önce yapılmış analizlere ait raporlar olduğu görülmüştür. Bu haliyle, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yaptırılan analiz bilgilerine rastlanmamıştır. Açıklamada geçen; “Okul yönetiminin başvurusu üzerine Sütaş olarak ve makamlar tarafından yapılan testler sonrasında; hastalık yapıcı veya insan sağlığına zararı dokunacak bir tespit olmamasına rağmen” ifadesinin analiz karşılığını tam olarak görememekteyiz. Analizlerde ne gibi bulgulara rastlanmıştır? Toplatılma kararı hangi bulgulara istinaden verilmiştir? Hastalık yapıcı ya da sağlığa zararlı bir bulgu olmamasına rağmen neden toplatılma kararı alınmıştır? Öyle ki, bahsi geçen parti ürünlerin tamamının toplatılma kararı ortaya çıkan analizde olumsuz bir sonuç üzerine alınmış olmalıdır. Bunun yanı sıra firmanın değil, Müdürlüğün toplatılma kararı aldığı resmi yazıda açıkça belirtilmektedir.
🔸Tüm bu sorular ışığında; Sütaş firmasına bilgilendirmesi için teşekkür ediyoruz. “Bu bilgilendirmenin dışında, sizi istediğiniz zaman tercih ettiğiniz bir tesisimizde ağırlayarak tüm süreçleri aktarmaktan mutluluk duyar, her türlü sorunuzda bize ulaşabileceğinizi tekrar paylaşmak isteriz.” İfadeleriyle tesislere davetleri için teşekkür ediyoruz.
🔸Geçtiğimiz hafta yayınladığımız Orta Vadeli hedeflerimizde de belirttiğimiz Firma ile Tüketici Buluşmaları kapsamında bu konuda birazdan bir ankete çıkacağız. Anket sonucuna göre buluşmaların niteliğini, organizasyon ve kapsamlı programını şekillendireceğiz. Bu haliyle artık firmalar da; sadece ünlüler ya da yüksek takipçili hesap sahipleriyle değil gerçek tüketicilerle birebir buluşmuş olacaktır. Bu süreçte firmalarla reklam nitelikli hiçbir ortaklık yapmayacağımızı, tarafsız ve bağımsız olarak sizlerin katılımı ve desteğiyle gerçekleştireceğimizi vurgulayalım. #BüyükBirAileyizLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri