Gündem Özel

Projemize destek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz


Biz bu sene okullara gidememiş olsak da, bizleri takip eden bilinçli ve duyarlı öğretmenlerimiz vesilesiyle yüzlerce çocuğa ulaştığımızı bugün gelen mesajlarla gördük. Sizlere bu mesajlardan bahsetmek istiyoruz;

🔸İlk fotoğrafta İlköğretim düzeyindeki bir okulda akıllı tahtalar üzerinden Gıda Dedektifi paylaşımlarını anlatan bir öğrenciyi görüyoruz. Elinde notlarıyla titizlikle hazırlandığı sunumunda incelediğimiz bir ürünü arkadaşlarına aktarıyor.
🔸İkinci ve Üçüncü fotoğraf ise, Osmaniye’den; 3 ay önce hazırlayacakları Tübitak projesi için paylaşımlarımızı kullanma izni isteyen Gökçen Öğretmenden geldi. Titizlikle hazırlanan panolar, “Glikoz şuruplu ürünleri tüketmiyorum, bilinçleniyorum” başlığıyla yapılmış çalışmalar aslında yaptığımız paylaşımların somut sonuçları olarak bizleri duygulandırdı. Dördüncü fotoğraf ise bir diğer okulumuzda düzenlenen bir başka Tübitak Projesinden bizlere ulaştırıldı.
🔸Bunun yanısıra; bir öğretmenimizden bugün gelen mesajı sizlerle paylaşmak istiyoruz. İstanbul Arnavutköy’den bir öğretmenimiz bizi takip ettiği 1,5 aylık süreçten bu yana hiçbir öğrencisinin hazır meyve suyu ve meyveli süt tüketmediğini yazıyor. Öğrencileriyle birlikte paylaşımlarımızı okuduktan sonra, öğrencilerinin her geçen gün ne kadar sağlıksız gıdalarla beslendiklerini fark ettiklerini, fark ettikçe de beslenme çantalarındaki hazır meyve sularını, meyveli sütleri ve abur cuburları masasına bırakıp içmek istemediklerini belirtiyor.

🔸Bu platform üzerinden çocukların hayatlarına dokunmak, onları şimdiden bilinçli birer tüketici haline getirmek en önemli amacımız. Öyle ki, dev bütçelerle hazırlanan reklamlar, daha çok tüketime dayalı promosyonlar, ayakkabı reyonlarında, oyuncakçılarda ve kasa önlerinde gizlenmiş abur cuburlar, çizgi film kahramanlarıyla onları sağlıksız tüketime yönlendiren ambalajlara karşı “Ben Bilinçliyim” diyerek bunları tüketmeyen yeni nesillere ihtiyacımız var. İnanıyoruz ki, bu bilinç geliştikçe yeni nesil daha sağlıklı olacaktır. Ülkemizin ve bizlerin tek teminatı ise bu yeni nesildir. Ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkürler😌Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri