Özel Günler

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!


Tarih 15 Mayıs 1919…
Mustafa Kemal’in öncülüğünde Çanakkale Cephesi’nde büyük bir destan yazılmış fakat Osmanlı İmparatorluğu 1. Dünya Savaşı’ndan yenik çıkmıştır. Anadolu düşman ordular tarafından işgal edilmiş durumdadır. Millet, kendi çabasıyla kurduğu küçük gruplarla düşmana karşı direnmeye başlamıştır. Anadolu’da durum böyleyken, İstanbul İngiliz işgali altındadır. Bu şartlar altında Mustafa Kemal 9. Ordu Müfettişi olarak Samsun’a gitmektedir.
🔸16 Mayıs 1919 günü Bandırma Vapuru; bu tarihi yolculuğu başlamadan önce Sirkeci Garı açıklarında İngiliz işgal kuvvetleri tarafından aranır. Karadeniz’de müthiş bir fırtına vardır. İşte tüm bu zor şartlar altında 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ulaşan vapurdan inen 18 asker ve Mustafa Kemal, işgal altındaki Anadolu’da kurtuluş mücadelesini başlatacak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atacaktır. Ardından bugün için, “19 Mayıs Benim Doğum günümdür” diyecek ve bu özel günü “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek gençlere armağan edecektir.
🔸Milli geleneklerine bağlı, ülkesini seven, vatan ve millet bilinciyle, Türkiye’nin istiklalini korumaya ant içmiş gençliğin nezdinde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugün bu topraklarda bayrağımızın dalgalanması pahasına canını vermiş tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve dua ile anıyoruz🇹🇷#19MayısLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri