Krema Sos ve Ezmeler

Zazel’la Keçiboynuzu Kreması


Uzun zamandır kahvaltıda bal ile birlikte tatlı alternatifi olarak tükettiğimiz Zazel’la Keçiboynuzu Kreması’na bugün Ikea mağazasını ziyaretimizde rastladık. Bu ürün ile Ramazan boyunca sizlere aktaracağımız #AzŞekerÇokLif etiketli incelemelere başlıyoruz. Bu etikette içeriğinde İlave şeker olmayan veya çok düşük oranda bulunan ve yüksek oranda Lif içeren ürünlere örnekler vereceğiz.

🔸Keçiboynuzu ile ilgili daha önce önemli paylaşımlarımız olmuştu. Hatta Keçiboynuzunun tarihçesini detaylarıyla anlatmıştık. Bu paylaşımımızı tekrar Hikayeler kısmından sizlere aktarıyor olacağız. Dileyenler web sitemiz üzerinden tekrar ulaşabilirler. Keçiboynuzunun belki de günümüze uyarlayan en iyi örneklerinden biri olan; Zazel’la Keçiboynuzu Kreması’nı projemizin başlarında sizler için incelemiştik. Ürünün en önemli özelliği %97 oranında Keçiboynuzu içeriyor olmasının yanısıra, İlave Şeker ve İlave Yağ içermiyor olmasıdır.

zazella-keçiboynuzu-kreması

🔸Ürünün içeriğine baktığımızda Mikro granülize ve likidite edilmiş Keçiboynuzu ile Keçiboynuzu Çekirdeği unu bulunduğunu görüyoruz. Bu üç içerik %97 oranında yer alıyor. Geri kalan %3’lük içeriğin büyük kısmı Susam püresi olup, üründe binde 5 oranında da Süt tozu bulunuyor. Bu haliyle ürünün 100 gr.’da 326 kcal enerji içerdiğini belirtelim.

keçiboynuzu-market-1

⚖#AslındaKaçGram Biz hassas tartımızda tarttık; 1 çay kaşığı Keçiboynuzu Kreması yaklaşık 11 gr.’dır. Yani tek çay kaşığı Keçiboynuzu Kremasında 35,8 kcal enerji bulunmaktadır. Bu haliyle; tek çay kaşığında; 5,78 gr. Karbonhidrat ve karşılığında 1 gr. Lif içermektedir. Özellikle yüksek lif oranından dolayı 1-2 çay kaşığı Keçiboynuzu Kreması bile size doygunluk hissi verecektir. Ürünün çeşitli mineraller ve vitaminlerin yanısıra, içerdiği Şeker ve Yağın doğal kaynaklı olduğunu hatırlatalım. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Keçiboynuzu Mikro granülize, Likidite edilmiş Keçiboynuzu, Keçiboynuzu Çekirdeği unu, Susam Tohumu püresi, Süt tozu (%0,05)
🔎Zazel’la Keçiboynuzu Kreması Besin Değerleri
👉Enerji 326 kcal
👉Karbonhidrat 52,6 gr.
👉Yağ 10,5 gr.
👉Protein 5,18 gr.
👉Lif 9,11 gr.
👉Potasyum 978,3 mg.
👉Kalsiyum 110,5 mg.
👉Magnezyum 75,8 mg.
👉Fosfor 93,5 mg.
👉Demir 3 mg.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün içinverilmiştirComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri