Gündem Özel

Et ve Süt Kurumu’nun temin ettiği ucuz et satan market sayısı üçe yükseldi


Kasım ayında Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan çalışmalar sonrasında 8 farklı firma başvuru yapmıştı. Başvuruların değerlendirmesi sonucunda sadece A101 ve BİM Marketlerinin kriterlere uygun olduğu tespit edilmiş ve ucuz etler yaklaşık 6 aylık süreçte bu marketlerde satışa sunulmuştu. Bu karkas etler A101 marketlerde Karizma Beşler firması, BİM marketlerde ise Namet firması tarafından Et ve Süt Kurumundan alınarak yarımşar kilogramlık paketler halinde satışa sunuluyor. Bu marketler bu süreçte dana kıymanın kg. fiyatını 29 TL’den, dana kuşbaşının kg. fiyatını 31 TL’den satıyor.
🔸Bu marketlere geçtiğimiz hafta bir market daha eklendi; Migros. Geçtiğimiz haftadan itibaren Migros marketler de Uzman Kasap markasıyla Et ve Süt Kurumu’ndan temin ettiği etleri aynı gramajda ve aynı fiyattan satışa sunmaya başladı. Konuyla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Migros’a teşekkür etti ve ucuz et satışının Migros marketlerde de resmen başladığını duyurdu.

🔸Biz de bugün itibariyle Merter Migros’ta ilk kez ucuz etlerle karşılaştık. Sizlere görsellerden sunduğumuz gibi Uzman Kasap markasıyla satışa sunulan ucuz etler Migros’un kendi tesislerinde satışa hazır hale getirilmektedir. Yani Migros diğer marketlerden farklı olarak bir firmaya bu işi teslim etmek yerine, kendi tesislerinde işlemeye ve paketlemeye karar vermiş. Bizim incelediğimiz paketler; İTOB Organize Sanayi Bölgesi Menderes/İzmir adresindeki Migros T.A.Ş. Taze Et Üretim İşletmesi’nde üretilmiştir. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri