Gazsız İçecek, İlave Şekersiz

İbrahim Arif Demirhindi Şerbeti


Bir önceki paylaşımda yayınladığımız Ramazan Şerbetiyle aynı markette satışta olan bir ürünü inceliyoruz; İbrahim Arif Demirhindi İçeceği. Aslında genel adıyla; Demirhindi Şerbeti de diyebiliriz. Bu ürünü geçtiğimiz sene Ramazan ayında yine Bim marketler satışa sunmuştu.

🔸Ürünün 1 litrelik cam şişelerde satıldığını görüyoruz. Ambalajın ön yüzünde “İçtiğiniz içeceklerin içindekileri iyi inceleyin Mutlu Yaşayın” yazıyor. Bunun yanısıra, “Tamamen meyve, bitki kök ve tohumlarından üretilmiştir” ifadesinin hemen altında; “Kimyasal Koruyucu, Glikoz ve Mısır şurubu, Aspartam-Kafein, Renklendirici ve Yapay Aroma YOK” yazısı dikkat çekiyor. Buradan da anlıyoruz ki, ürünlerin ambalajları her zaman yanıltıcı olmayabiliyor. Bu açıkça üretici firmanın; tüketiciye karşı ne kadar dürüst ve ona ne kadar saygılı olduğuna göre değişiyor.
🔸Ürünün içeriğinde baktığımızda ilk üç sırada Su, Kurutulmuş Demirhindi ve Şeker olduğunu görüyoruz. Üründeki Demirhindi oranı %20 olarak belirtilmiştir. Şeker oranı içerikte belirtilmemiş fakat Besin Değerleri tablosundan 100 gr.’da 2,4 gr. İlave Şeker olduğunu görüyoruz. Bu da tek bardakta yaklaşık 6 gr. yani 3 tane küp şeker kadar İlave şeker demek oluyor.
🔸Üç temel içerik sonrasında üründe Karışık Bitki kök, tohum ve yaprağı olduğu yazıyor. Geçtiğimiz sene incelediğimiz aynı üründe bu kısım; Tarçın, Zencefil, Karanfil, Kişniş Tohumu, Zerdeçal, Havlıcan ve Portakal Kabuğu şeklinde açıkça yazılmıştı. Fakat bu sene üründe kullanılan bitki ve meyvelerin detaylarını göremiyoruz.
🍽Ürünü Tattık; Daha önce birkaç kez yaptığımız tatma incelemesini bu ürün için de gerçekleştirdik. Net olarak söyleyelim, boğazı yakmayan, rahatsız etmeyen bir şeker tadı geliyor. Bunun yanısıra bitki ve meyvelerin doğal tatları da rahatça hissediliyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler; Su, Kurutulmuş Demirhindi (%20), Şeker, Karışık Bitki kök, tohum ve yaprağı
🔎Demirhindi Meyveli İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 55 kcal
👉Şeker 6 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein 0,5 gr.
👉Lif 0,75 gr.
📌Not: Besin Değerleri 1 su bardağı (250 ml.) için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri