Gündem Özel

Bakanlığa yaptığımız İlk İhbar olumlu sonuçlandı; Kasada satış yapan markete idari para cezası geldi!


Gerek web sitemiz üzerinden gerekse DM yoluyla bir süredir sizlerden Gıda Şikayetleri almaya başlamıştık. Marketlerde görülen uygunsuzlukları fotoğraflayarak bize gönderen değerli takipçilerimizin taleplerini firmalara iletiyor ve Gıda Şikayetleri twitter hesabımızdan paylaşıyorduk. Bu süreçte bizlere bazı firmalar yardımcı olurken, bazı firmalar ise DM yoluyla özel iletişim bilgisi isteyerek samimiyetsiz bir tavır ortaya koydular. Marketleri ve yetkilileri uyaran firmaların varlığına rağmen bu süreçte yeterince mücadele ortaya koyamadığımızı fark ettik. Öyle ki, her geçen gün kasada satılan peynirler, günlük sütler, sucuklar, tavuklar sizler tarafından fotoğraflanarak tarafınıza gönderilmeye devam etti.  Biz de dün itibariyle konuyu fotoğraf, il ilçe ve market bilgisi de paylaşarak bakanlık boyutuna taşımaya karar verdik. Şu ana kadar Alo 174 hattı üzerinden 5 farklı ihbarda bulunduk. Bu ihbarlardan 2018/34015 sayılı İhbar bugün itibariyle sonuçlandı.

🚨#GıdaŞikayetleri Zonguldak ilinde bir markette kasada satılan Tavuk Şinitzel ve Günlük sütlerle ilgili yaptığımız şikayete 30.05.2018 tarihi 09:30 itibariyle gelen cevap şu şekildedir; “İşyerinde yapılan denetimde 5996 sayılı kanuna göre olumsuzluklar tespit edilmiştir. İşyerine 5996 sayılı kanuna göre İdari Para Cezası uygulanmıştır.”

📬#SizdenGelenler etiketiyle bizlere gönderdiğiniz uygunsuzluklar tarafımızca incelendikten sonra bakanlığa iletilmeye devam edecektir. Bu sayede, sizlerin katkısı ve bizlerin çabasıyla kamu sağlığına uygun olmayan satışları azaltacağımıza inanıyoruz. Sizler de bu süreçleri güncel olarak takip etmek için bizleri Twitter hesabımız üzerinden Gıda Şikayetleri adıyla takip edebilirsiniz. Şikayetlerinizi buradan veya instagram üzerinden DM yoluyla iletebilirsiniz. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri