Özel Duyuru

Şeker tuzaklarına “Dur!” demek için Ankara’ya gidiyoruz.


Giyim mağazalarında ve Kitapevlerinde yer alan şeker tuzaklarıyla ilgili başlattığımız mücadelede bir ayı geride bıraktık. Bu süreçte ilgili firmalar iletişim çabalarımıza hiçbir dönüş yapmazken, sosyal medya anneleri ve çeşitli hesaplar üzerinden kampanyalar yapmaya ve binlerce liralık hediye çeki dağıtarak “marka değerlerini” korumaya çalıştılar.

🔸Biz bu süreçte sizlerden gelen desteklerle mücadelemizi sürdürdük. İlk olarak geçtiğimiz hafta yaptığımız şahsi şikayetimiz sonucunda şeker tuzaklarını Gıda İşletme Belgesi olmaksızın satan 9 farklı giyim mağazası şubesi hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurmuştuk. Şimdi sıra bir sonraki adıma geldi. Sizlerden gelen yüzlerce fotoğraf, yorum ve 15 binden fazla imzayı da ekleyerek bu sağlıksız ürünlerin satışının yasaklanmasına ilişkin dilekçe vermek üzere Ankara’ya gidiyoruz.
🔸Daha önce de duyurduğumuz gibi, hazırlayacağımız dilekçenin 750 sayfaya yakın eki var. Bu da üç farklı dilekçede yaklaşık 2500 sayfa demek. Çevreyi korumak ve daha fazla ağaç kesilmesini engellemek adına eklerimizi kağıt çıktısı olarak almak yerine BİMER kanalıyla kısa bir dilekçe ile dijital olarak ilgili bakanlıklara iletmeyi uygun gördük. Yarın Ankara’ya gittiğimizde ise talebimizin gerekçe ve detaylarının yer aldığı detaylı dilekçemizi BİMER başvurumuzu İlgi tutarak binlerce imza sahibi adına bizzat da vermiş olacağız.
👉Bu bağlamda yarın saat 11:00’de Ankara’ya varmayı hedefliyoruz.
👉Saat 13:00’te ilk durağımız Sağlık Bakanlığı olacak.
👉Saat 14:00’te Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na gideceğiz.
👉Son olarak saat 15:00’te Milli Eğitim Bakanlığı’na giderek dilekçelerin tamamını vermiş olacağız.

🔸Tüm bu süreçlerle ilgili 13:00’ten itibaren her saat başı Youtube kanalımız üzerinden yapacağımız Canlı Yayınlarla sizleri bilgilendiriyor olacağız. Youtube kanalımıza abone olarak bu önemli yayınları canlı olarak takip edebilir ve bize destek olabilirsiniz. #BüyükBirAileyizLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri