Kek ve Pasta

Eti Browni Gold


“Mutlu Et Kendini!” sloganıyla artık en çok bilinen paketli keklerden biri; Eti Browni Gold 40 gr.’lık standart paketlerinde satılmaktadır. Bunun yanısıra ürünün 20 gr.’lık Eti Browni Gold mini seçeneğiyle 8’li paketlerde de satışı yapılıyor. Bu iki çeşidin içeriklerinde herhangi bir fark yok, tabi tükettiğiniz porsiyona göre aldığınız besin değerleri değişkenlik gösteriyor. Bakalım “Mutlu olmanın” sırrı neymiş?

🔸İlk olarak ürünün içeriğinden bahsedelim. Ürün %85 Kek ve %15 Çikolata Sosundan ibaret bir çikolata soslu kakaolu kektir. Kek içeriğinde ilk üç sırada; Palm yağı, Şeker ve Buğday unu bulunuyor. Yani bu ürünün keki; undan ve şekerden çok yağ içeriyor. İlave sofra şekerine ek olarak üründe Glikoz-fruktoz şurubu olduğunu da belirtelim. Kek; %4,1 oranında Bitter çikolata ve bunun yanısıra; Koruyucu, Nem verici, Kabartıcı, Asitliği düzenleyici gibi çeşitli katkı maddeleri ve Aroma verici içermektedir.
🔸Ürünün Çikolata sosuna baktığımızdaysa ilk üç sırada Şeker, Glikoz-fruktoz şurubu ve Süt tozu olduğunu görüyoruz. Çikolata sosundaki kakao oranı %6,6 olup, buna ilave olarak Bitter çikolata da içermektedir. Çikolata sosunda bu temel maddelerin yanısıra Nem verici, Modifiye nişasta, Bitkisel yağ karışımı, Koruyucu, Asitliği düzenleyici ve Emülgatör gibi çok sayıda katkı maddesinin olduğunu belirtelim.
🔸Ürün bu haliyle, tek pakette 175 kcal enerji vermektedir. Bu enerjinin %27’sinin İlave şekerden, %22’sinin Doymuş yağdan geliyor. Bu her iki oranın da; Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği maksimum düzey olan %10’dan çok daha yüksek olduğunu belirtelim. Bu haliyle ürün 40 gr.’lık tek paketinde 12 gr. yani yaklaşık 6 tane küp şeker kadar ilave şeker içermektedir. Ürün tek paketinde 10 grama yakın Yağ içermektedir. Ürünün tek paketinden alınan 175 kcal enerjiyi yakmak için 70 kg.’lık bir bireyin yaklaşık 15 dakika durmaksızın ip atlaması gerekmektedir Bu veya benzeri hareketler ve aktivitelerle bu enerji yakılmadığındaysa, vücut tarafından yağ olarak depolanacaktır. Bunun bir diğer adı yağlanmadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Kek (%85) [Bitkisel yağ (Palm), Şeker, Buğday unu, Yumurta, Glikoz-fruktoz şurubu, Bitter Çikolata (%4,1) [Şeker, Kakao yağı, Kakao, Laktoz Monohidrat, Emülgatörler (Ayçiçek Lesitini, Poligliserol Polirisinolat), Aroma verici (Vanilin)], Kakao, Nem Verici (Gliserol), Tuz, Emülgatör (Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, Yağ asitlerinin poligiliserol esterleri), Kabartıcılar (Sodyum Asit Pirofosfat, Sodyum Hidrojen Karbonat), Koruyucu (Potasyum Sorbat), Aroma verici, Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit)], Çikolata Sosu (%15) [Şeker, Glikoz-fruktoz şurubu, Süt tozu, Kakao (%6,6), Bitter Çikolata, Nem Verici (Gliserol), Modifiye Nişasta, Bitkisel yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Koruyucu (Potasyum Sorbat), Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit), Emülgatör (Ayçiçek Lesitini)
🔎Eti Browni Gold Besin Değerleri
👉Enerji 175,2 kcal
👉Şeker 12 gr.
👉Yağ 9,28 gr.
👉Protein 1,88 gr.
👉Lif 0,72 gr.
📌Not: Besin Değerleri 1 adet Eti Browni Gold (40 gr.) için verilmiştir.

🔋#NeredenBuEnerji Eti Browni Gold 100 gr.’da 175,2 kcal enerji vermektedir. Bu enerjinin;
👉%66’sı Karbonhidrattan,
👉%28,3’ü Yağdan ve
👉%5,7’si ise Proteinden gelmektedir.

[search-in-place-form]

📌Bu paylaşımımızın sonuna geldiniz fakat dilediğiniz marka, ürün ya da içerik bileşenini yazarak dilediğiniz ürünü veritabanımızda aratabilirsiniz.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri