Özel Açıklama

Multi Jelly ürünüyle ilgili üretici firmadan açıklama geldi


Geçtiğimiz hafta eczanelerde satılan Vitaminli Yumuşak şekerler ile ilgili yayınladığımız paylaşım sonrasında Üretici firma Sanpharma İlaç tarafından aşağıdaki açıklama tarafımıza ulaşmıştır. Açıklamanın tam metni şu şekildedir;

“Sayın Yetkili,

Instagram sayfanızda paylaşım yaptığınız firmamıza ait “Multijelly” ürünümüzle ilgili olarak sizlerle iletişime geçmek istedik. Ürünümüzün içeriği tamamıyla Türk Gıda Kodeksi etiketleme yönetmeliğinde belirtilen yasal  standartlar çerçevesince oluşturulmuştur ve tüm içerik bilgileri tüketicilerimizle ürün ambalajlarımızda  paylaşılmaktadır.

Sanpharma İlaç A.Ş olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren geliştirdiğimiz farklı ve yenilikçi ürünlerle sektörümüze ve tüketicilerimize katkı yapmayı hedeflemiş bir firma olduğumuzu öncelikle belirtmek isteriz.

Ürünümüz “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı”ndan izinli olarak yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Sizin de birçok defa paylaşımını yaptığınız, ülkemizdeki tüketimi çok ciddi rakamlarda olan Dünyaca ünlü yumuşak şeker firmasının ürünleri gıda satışı yapan yerlerin dışında giyim ve kitap mağazalarında da satılmaktadır ve tüketimi hiçbir şekilde kontrollü olmamaktadır. Ürünümüzün sağlık danışanlarımız olan eczacılarımızın kontrolünde yalnızca eczanelerde satılması daha bilinçli ve dozunda tüketilmesini sağlamaktadır.

“Multijelly” sadece bir vitamin kombinasyonu (A, B kompleks (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12), C, D, E) değildir. Çocukların sağlıklı zihinsel ve fiziksel gelişimine destek olan mineralleri de (çinko, krom, selenyum) içermektedir. Bu anlamda Türkiye’de bu formda bu içeriğe sahip tek üründür. Günlük beslenme referans değerleri 4-10 yaş grubu çocukların günlük vitamin ve mineral ihtiyacının %20sini karşılamaktadır.

Elbette ki şeker konusunda gösterilen hassasiyete firma olarak biz de katılıyoruz. Hatta teknolojinin elverdiği ölçüde  ürünlerimizde de mümkün olduğunca şekeri kullanmamayı tercih ediyoruz. Bugün endüstriyel olarak üretilen antibiyotik, vitamin ve öksürük şurupları dahil ilaçların hemen hemen hepsinde  şeker yada tatlandırıcı hatta daha da önemlisi kimyasal koruyucular kullanılmak durumundadır. Ürünümüz tamamen doğala özdeş aromalar ve renklendiricilerle ISO 22000 kalite standartlarında üretilmektedir.

Multijelly ürünümüzde şeker olarak sukroz, glikoz şurubu olarak ise daha düşük glisemiks indeks özelliğine sahip maltoz şurubu kullanılmaktadır. Ancak yasal düzenleme gereği etiketlerde hepsinin üst sınıfı olan Glikoz şurubu yazma zorunluluğu mevcuttur.

Ürünümüzde %100 sığır jelatini bulunmaktadır. Helal sertifikaları elimizde mevcuttur.

“Multijelly” içerisinde yer alan tüm vitaminler ve mineraller “Türk Gıda Kodeksi Takviye Edici Gıdalar Tebliği Ek-2”de belirtilen vitamin ve mineral formları ile uyumludur. Aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Vitaminler Hollanda menşeili DSM firmasından, mineraller ise Almanya menşeili Dr.Paul Lohman firmasından tedarik edilmektedir.

FİRMA AÇIKLAMASI

Üretici firmamız Saadet Gıda ile yapılan sözleşme gereği bir üretim hattı tamamıyla bizim ürünümüz için çalışmaktadır, diğer ürünler ile hiçbir temas vs. yaşanmamaktadır. Üretim tesislerine ait ISO 22000, ISO 9001, HACCP ve helal belgeleri elimizde mevcuttur.

Sonuçta biz devletimizin yasaları çerçevesinde faaliyet gösteren  kayıtlı bir kurumuz Ürünümüzün eczanelerde satılmasına ilişkin yasal hiçbir engel bulunmamaktadır. Bugün bu tip OTC ürünler ecza depoları üzerinden eczaneye girerken firma tarafından tüm belgeleri, sertifikaları tedarik edilmekte, mesul müdürler tarafından yapılan detaylı incelemeler sonucunda eczanelere girişi olmaktadır. Elimizdeki tüm belgeler talep etmeniz durumunda tarafınızla paylaşılabilir.

Sanpharma İlaç ve Kozmetik San. Tic. A.Ş.”Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri