Gündem Özel

#Doğal2018 Kongresi sona erdi


Dolu dolu geçen 4 günün ardından #Doğal2018 kongresi tamamlandı. 700’den fazla akademisyenin katıldığı, yüzlerce oturumun yapıldığı bu önemli kongrede bizler de tüketicileri temsilen 50’den fazla oturuma katıldık. Bunların yarısından fazlasını canlı yayınladık. Kongreyi genel olarak değerlendirmek gerekirse, özellikle Beslenme ve Diyetetik uzmanlarının ve öğrencilerinin müthiş bir ilgisi vardı. Kongreye katılım az olsa da katılımcıların ilgisi üst seviyedeydi.

🔸Kongreden edindiğimiz ana tema şuydu ki, sağlıksız ve dengesiz beslenme; Obezite, diyabet ve kalp hastalıklarının yanı sıra artık genlerimize kadar bizleri etkiliyor. Fakat bir diğer sonuç da şu; tüm bu hastalıkların çözümü var ve bilimsel olarak kanıtlanan birçok alternatif yol mevcut. Bu konuda da akademisyenlerimiz ve bilim insanlarımız ciddi çalışmalar yapıyorlar. Kongrede yapılan oturumlar ağırlıklı olarak teknik ifadeler ve detaylar içermekteydi. Bizler de, her zaman olduğu gibi burada da aldığımız notlar, çektiğimiz videolar ve kısa süre sonra elimize geçecek Sonuç Bildirgeleri sonrasında kongreden edindiğimiz izlenimleri derleyip, anlaşılır hale getirerek kısa notlar halinde paylaşımlarla sizlerle aktaracağız.
🔸Bu önemli kongreyi düzenleyen başta Prof. Dr. Mehmet Rüştü Kahraman ve tüm kurul üyelerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kongreye katılan tüm akademisyenlere çalışmalarından dolayı alkışlıyoruz👏 Ayrıca, tüm kongre boyunca ilgileri ve misafirperverliğinden dolayı Düzenleyici Kurul Üyesi Sn. Necati Selvitop’a teşekkür ediyoruz.Doğal2018-Kongre-sona-erdi🔸Ve son olarak Ankara’da kaldığımız 4 gün boyunca bizleri üst düzeyde ve tek kelimeyle kusursuz şekilde misafir eden @wyndhamankara ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri