Gündem Özel

Son Kullanma Tarihi geçen ürün hakkında Migros’tan açıklama geldi


Dünden bu yana gündemimizi oluşturan Son Kullanma Tarihi geçmiş Organik Tavuk satışına ilişkin olarak Migros firmasından bir açıklama geldi. Anlaşılan şu ki, söz konusu açıklama birçok takipçimize de aynı haliyle gönderilmiş bir metindir.

Bu metinde; “taze ürünleri dondurarak ya da raf süresini aşacak şekilde satışını yapmadığını” açıkça belirterek kurumsal anlamda sorumluluk almamış ve ilgili mağazanın hatalı olduğunu belirtmiştir. Konu hakkında gerekli işlem ve uyarıların yapıldığını, konunun tekrarlanmaması adına mağaza çalışanlarına yeniden eğitim verileceğini belirtmiştir. Açıklamanın tam metni; “Migros olarak, taze ürünlerin dondurularak ya da raf süresini aşacak şekilde satışı yapılmamaktadır. Bahsi geçen olay, mağazanın hatalı uygulaması olup konu hakkında gerekli işlem ve uyarılar yapılmıştır. Konunun tekrarlanmaması adına, tüm mağaza çalışanlarımıza uygulamamızın detaylı eğitimi tekrar tanımlanmıştır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.” şeklindedir.

Bu taslak açıklama sonrasında tarafımıza sorulan; “Söz konusu ürünün imhası sağlanmış mıdır?” sorusuna ise “Ürünün imhası gerçekleşmiştir.” şeklinde yanıt verilmiştir. Bu bağlamda görüyoruz ki, bugün belki de bir kişinin hayatını kurtarmaya vesile olduk.  Her iki firma da yapılan uygulamanın hatalı olduğunu kabul etti. Dün bu hatalı uygulamayı bizlere ulaştıran değerli takipçimize teşekkür ediyoruz. Bu sabah yaptığımız videolu teyit sonrasında bu paylaşımı yapmaktan bir an bile geri durmadığımızı bilmenizi isteriz. Marka ve firma ayrımı gözetmeksizin, bundan böyle de bu ve buna benzer uygulamaların sizlerle birlikte takipçisi olmaya ve bu hatalı uygulamaları duyurmaya devam edeceğiz. Fakat bilmenizi isteriz ki, bu ve buna benzer paylaşımların doğruluğunun teyidi ile ilgili titiz bir çalışmaya ihtiyaç vardır. Bu sebeple, gönderdiğiniz Gıda Şikayetleri ile ilgili tarafımıza bu bağlamda toleranslı ve sabırlı davranmanızı önemle rica ediyoruz. İlginiz, hassasiyetiniz ve desteğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz.
Bilginize Sunarız,
#gıdadedektifiLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri