Krakerler

Kırınkıl Balık Kraker


Şimdi çok ilginç bir ürünü inceleyeceğiz. İlginç diyoruz çünkü ismine ve ambalajına bakıldığında gayet masum duran bir krakerden bahsediyoruz; Balık Kraker. Üzerinde balık karakterleri olan 160 gr.’lık şirin bir ambalajda satılan bu üründe Sofra şekeri yok. Peki neler var?

🔸Ürünün içeriğine baktığımızda ilk üç sırada Buğday unu, Palm yağı ve Fruktoz şurubu olduğunu görüyoruz. Üründe Fruktoz şurubunun yanısıra Glikoz şurubu da bulunuyor. O kadar ilginçtir ki, bu üründe Sofra şekeri tercih edilmemiş. Direk olarak mısır şurubu yani glikoz ve fruktoz şurubu ayrı ayrı ürüne eklenmiş. Bu haliyle, ürünün tek pakette 110 gr. Karbonhidrat içerdiğini belirtelim. Üründeki yağ miktarı ise tek pakette 21,9 gr.’dır.
🔸Bu haliyle, ürünün tek pakette 688 kcal enerji verdiğini belirtelim. Bu kaloriyi alan 30 kg.’lık bir çocuğun aldığı kaloriyi yakması için yaklaşık 2,5 saat durmadan koşması gerekecektir. Başka bir deyişle, bu ürünün tek paketini tüketen bir çocuğun bu enerjiyi yakmak için – sıkı durun – tam 2 saat boyunca durmadan ip atlaması gerekecektir. Tabii ki bu kadar yoğun bir enerji harcayamayan ve bu ürünü tüketen çocuklar zamanla temelini attıkları obezite ve diyabet rahatsızlıklarıyla maalesef böylelikle tanışmış oluyorlar. Şaka değil, herşey belki de sevimli bir balık kraker paketiyle başlıyor.
⚠#AmanDikkat Bu üründe,
👉Palm yağı,
👉Fruktoz şurubu,
👉Glikoz şurubu,
👉Soya Lesitini,
👉Sodyum Metabisülfit
içeriği olduğundan bu ürünü çocuklara verilmesini Sağlık Bakanlığı Bilimsel Raporları ve Sağlık Bakanlığı Kırmızı Etiketli ürünler genelgesi kapsamında önermiyoruz. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Buğday unu, Bitkisel yağ (Palm), Fruktoz şurubu, Kabartıcılar (Amonyum Bikarbonat, Sodyum Asit Pirofosfat, Sodyum Bikarbonat), Glikoz şurubu, Peynir altı suyu tozu, Gıda Sanayi Tuzu, Emülgatör (Soya Lesitini), Koruyucu (Sodyum Metabisülfit)
💉Alerjen Uyarı: Gluten, Süt ürünü, Soya ürünü ve Sülfit içerir. Eser miktarda Fındık, Yumurta, Yer Fıstığı ve Susam içerebilir.
🔎Kırınkıl Balık Kraker Besin Değerleri
👉Enerji 688 kcal
👉Karbonhidrat 110 gr.
👉Yağ 21,9 gr.
👉Protein 12 gr.
👉Lif Bilinmiyor.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (160 gr.) ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri