Gündem Özel

Ülker ürünlerinde Besin Değerleri tablosuna yer vermeye başladı!


Ülker firmasının ambalajlarında Besin Değeri tablosuna yer vermemesi konusu 1 yılı aşkın süredir hesabımızın gündemindeki temel konulardan biriydi. Öyle ki, Ülker ürünlerini tüketen bireyler ne yediklerini bilemiyorlardı. İçerik bilgisi vardı, evet. Fakat tükettikleri ürünlerde ne kadar şeker, ne kadar yağ, ne kadar protein veya ne kadar lif olduğunu öğrenme şansları yoktu. #NeYediğiniziBilin konseptiyle çıktığımız bu yolda, bu süreci başından bu yana takip ettik. 28 Kasım 2017 günü yaptığımız bir anket çalışması takipçimiz Sn. Murat Ülker’in dikkatini çekmeyi başardı ve kendisinden bu konuyla ilgili söz aldık.

🔸O günden itibaren bu sürecin gerçekleşmesi umudumuzu koruduk fakat her yeni ambalajda, her yeni üründe bir türlü bu verilerin paylaşılmıyor olması umudumuzu kırıyordu. Bu süreçte, yurtdışından bizleri izleyen değerli takipçilerimizden gelen ambalaj verileriyle Ülker ürünlerini yurtdışı ambalajları üzerinden sizlere aktarmaya devam ettik. Çünkü Türkiye’de Besin Değerlerini paylaşmayan firma, A.B.D.’de, İngiltere’de, İsveç’te bu değerleri tüketicilerle paylaşıyordu. Bugün itibariyle, yaptığımız anketlerin manipüle edildiği, yurtdışından gelen fotoğraf üzerinden inceleme yaptığımız ve firma tarafından sürekli cevapsız bırakıldığımız bu süreci geride bıraktık! Ülker ambalajlarında Besin Değerleri tablolarını paylaşmaya başladı.

🔸Bugün yaptığımız market incelemesinde Temmuz sonunda üretilmiş olan Ülker Çikolatalı Gofret ve Ülker İkram Üçlü Paket ürünlerinde Besin Değerleri tablolarına rastladık. Birçok üründe hala tablolar yer almıyor fakat anlıyoruz ki bundan böyle üretilen ambalajlarda tablolara muhtemelen yer verilecektir. Bu süreç itibariyle bizler de daha önce elde edemediğimiz bu verileri sizlere aktarmaya başlayacağız. Bu akşam itibariyle Ülker Çikolatalı Gofret ve Ülker Bitter Çikolatalı Gofret incelemesini önce web sitemizden ve ardından da hesabımız üzerinden sizlerle paylaşacağız.

🔸Bu başarılı süreçte gerek mesajlar, gerek anket katılımları ve gerekse DM üzerinden yaptığınız katkı ve destek için başta siz değerli takipçilerimize ve sonrasında Ülker Holding A.Ş. adına bizleri dinleyen ve tüketici taleplerine kulak veren Sn. Murat Ülker’e teşekkür ederiz. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri