Gündem Özel

UHT Süt cezvede ısıtılırken patladı!


Bu videoyu tarafımıza bir takipçimiz gönderdi. Bugün öğle saatlerinde, geçtiğimiz hafta aldıkları UHT sütü ısıtırken cezvede patlıyor. Şaşkınlıkla tekrar deniyorlar, yine patlıyor. Üçüncüde videoya çekip bize gönderiyorlar. Sütün markası videoda görünüyor ama buna benzer bir şikayet birkaç gün önce de farklı bir takipçimiz tarafından da geldiğinden dikkatimizi daha da çok çekti.

Patlayan sütün son kullanım tarihine bir ay var, süt yeni alınmış ve bozulmamış durumda bu olay yaşanıyor. Bir paket açılmamış aynı Parti no’lu sütü takipçimiz muhafaza ediyor. Ürün Bakırköy Osmaniye’de Happy Center isimli marketten alınmıştır. Parti no: 18196 SKT: 15.10.2018 olan bu sütün tüketilmemesi ve kontrol edilmesi gerekiyor. Konuyla ilgili firmadan ve uzmanlardan bilgi ve görüş bekliyoruz.

Yukarıda gördüğünüz ambalaj sütler, bizlere farklı takipçiler tarafından gönderilen farklı yerlerden alınmış aynı marka ve aynı parti numarasına sahip sütlerdir. İlk fotoğraftaki ambalaj, Patlayan Süt videosunda gördüğünüz sütün ambalajlarıdır. Takipçimiz üç adet aldığı paketin tek adedi halen evinde açmadan muhafaza etmektedir. Diğer ambalaj ise, bizlere yayın sonrasında “Aynı şey benim de başıma geldi!” diyerek mesaj atan bir takipçimize aittir. Ambalajın hala durduğunu öğrendiğimizdeyse, parti no kısmının fotoğrafını göndermesini istedik. İşte gelen fotoğraf, ikinci fotoğraftır. Anlaşılan şudur ki, söz konusu parti numarasında bir sorun vardır. Yorumlara göre metan gazı birikmesi diyenler, kabuk bağlayan sütün patladığını öne sürenler, ambalajdan sızan maddelerin bu patlamaya sebep olduğunu iddia edenler var… Bunun sebebi her neyse, mutlak surette firma tarafından tespit edilmeli, bakanlık tarafından incelenmeli ve gerekli denetimler sağlanmalıdır. Biz, Gıda Dedektifi olarak bu sürecin takipçisi olacağımızı hatırlatırız. #NeİçtiğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri