Özel Açıklama

Almanya’da Malatya Pazarı markasıyla satılan Şuruplu Bal hakkında firmadan açıklama geldi


Önceki gün Instagram hesabımızdan paylaştığımız ve Almanya’daki bir takipçimiz tarafından gönderilen %90 Mısır şurubu içeren Bal ürünüyle ilgili, görselde markası görünen Malatya Pazarı firmasından bir açıklama geldi. Açıklamada; firmanın böyle bir üretimlerinin olmadığı ve markalarının taklit edildiği bilgisi verilmiştir.

Malatya Pazarı Palancı firması tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekildedir;

“Tamamı Türk Sermayesinden oluşan ve 140 yıllık bir geleneğe sahip olan Malatya Pazarı Kök markası 2017 yılında etik kurallara uyularak 2’ye ayrılmış, Malatya Pazarı Palancı Markası firmamız tarafından kullanılmakta olup, yapılan anlaşma gereği Malatya Pazarı Kök Markası Mısır Çarşısı Dükkanları dışında kullanılmaması kararı alınmıştır.
Malatya Pazarı Palancı Markası olarak 140 Yıllık geleneğimize sadık kalarak, Gıda Mühendisleri Denetim ve Kontrollerinde İnsan Sağlığı ön plana alınarak, ISO2000 ve HACCP sertifikalarına sahip şekilde üretimlerimiz devam etmektedir.
Özellikle Dünyaca tanınmış olan “MALATYA PAZARI” marka ve logosunun gerek yurt içinde gerekse yurt dışında hukuka aykırı şekilde şirketimizle alakası olmayan kişi ve kişiler tarafından kullanılmış olduğu tarafımızdan tespit edilmiş olup, bu kişiler hakkında yasal girişimlere başlanmıştır.
Firmamız Malatya Pazarı PALANCI ayrıştırıcı ekini kullanmakta olup, Piyasada “MALATYA PAZARI” kök markası ile herhangi bir ürün piyasaya sunulmamaktadır. Firmamız insan sağlığını yok sayan bu kişi ve kişilere karşı her platformda mücadelesini sürdüreceğini Kamuoyuna Saygı ile bildiririz.
MALATYA PAZARI PALANCI
KURUYEMİŞ SAN. VE TİC. A.Ş”Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri