Gündem Özel

Taklit balları üreten taklitçi firma Almanya’da Müsiad üyesi çıktı!


Önceki gün yayınladığımız ve Almanya’da Malatya Pazarı markasıyla %90 oranında Glikoz-fruktoz şurubu ve %10 oranında Bal içeren ürünleri “Süzme Bal” ismi ve Malatya Pazarı markasıyla satan firma hakkında Malatya Pazarı marka haklarını elinde bulunduran firma yetkilileri hukuki işlem başlattı. Paylaşımımız sonrasında Almanya’da böyle bir taklitlerinin olduğunu tespit eden firma, ilk olarak taklitçi Malatya Pazarı Handels firmasını kapattırmak ve ardından da ürünleri toplatmak adına hukuki yollara başvurduğunu tarafımıza ilettiler.

Bu araştırmalarımız çerçevesinde ayrı bir skandalı daha ortaya çıkarttık! Öyle ki, Malatya Pazarı tescilli markasını taklit eden ve markayla hiçbir ilgisi bulunmayan Malatya Pazarı Handels firmasının Almanya’da MÜSİAD üyesi olduğunu tespit ettik. Söz konusu firmanın web sitesinin karşılığı yok ve markanın tanımlanmış bir logosu da MÜSİAD sitesinde bulunmuyor.

Malatya-Pazarı-45

Fakat taklitçi firmanın 17-19 Şubat 2017’de Almanya Frankfurt’ta düzenlenen MÜSİAD Bölgesel İş Geliştirme toplantılarına “Yüksek oranda satın alma yapabilecek” firma kategorisinde davet edildiğini tespit ettik. Firmanın Almanya’da 2017 yılından bu yana yaklaşık 1,5 yıldır faaliyet gösterdiği tahmin ediliyor. Süreçle ilgili Malatya Pazarı Palancı firması avukatları aracılığıyla tarafımıza ulaştırılan bilgi ve belgeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

MÜSİAD Derneği İş Geliştirme Raporuna ulaşmak için tıklayın

Taklitçi firmanın üye olduğunu gösteren web sitesine ulaşmak için tıklayınLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri