Özel Açıklama

Almanya’daki taklit ürün ile ilgili Malatya Pazarı Murat Palancı markasından da açıklama geldi.


Önceki gün Almanya’daki bir takipçimiz tarafından gönderilen fotoğrafta, Malatya Pazarı markalı ve Süzme Bal adıyla %90 oranında Mısır şurubu içeren bir ürünü sizlere sunmuştuk. Ürünün sadece %10’unun bal olmasına rağmen, Almanya’daki Türk marketlerinde Süzme Bal adıyla satılmasını vurgulamış ve sizlerin takdirine sunmuştuk. Konuyla ilgili Malatya Pazarı marka sahibi olan Palancı firmasından bir açıklama gelmişti. Hemen ardından da önceki gün yine markanın yasal sahiplerinden Murat Palancı firmasından da bir açıklama geldi.

Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Gıda Dedektifi tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımla, Malatya Pazarı markası izinsiz olarak kullanılarak Almanya’da satışa sunulan sahte bal ürünü olduğunu öğrendik” ifadelerine yer verilmiştir. Açıklamada ayrıca, “Markamızla hiçbir ilgisi olmayan, yazılı ve sözlü hiçbir iznimiz olmadan piyasaya sürülen ürünün üreticilerine yönelik hukuki süreci başlattığımızı bildirmek isteriz.” ifadeleriyle hesabımızda “sözlü izin alarak bu ürünü ürettiğini” söyleyen şahıs hakkında hukuki süreç başlatıldığı belirtilmiştir. Açıklamanın tamamı şu şekildedir;

“KAMUYOUNA DUYURULUR
Geçtiğimiz günlerde Gıda Dedektifi tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımla, Malatya Pazarı markası izinsiz olarak kullanılarak Almanya’da satışa sunulan sahte bal ürünü olduğunu öğrendik.
147 yıllık geçmişe, gıda sektöründe güvenilir kaliteye ve dünya çapında bilinirliğe sahip markamızla ilgisi olmayan, yazılı veya sözlü hiçbir iznimiz olmadan piyasaya sürülen bu ürünün üreticilerine yönelik hukuki süreci başlattığımızı bildirmek isteriz.
Malatya Pazarı Murat Palancı olarak; ürünlerimiz ve markamız hakkında en doğru bilgi akışını resmi sosyal medya hesaplarımızdan yayınlıyoruz.
Resmi Instagram Hesabımız: @malatyapazarimuratpalancı’ dır
Böyle bir ürünün piyasaya sürüldüğünü öğrenmemize ve önlem almamıza vesile olan @gidadedektifi’ne teşekkür ediyoruz.
Malatya Pazarı Kuruyemişçilik San. Tic. A.Ş adına;
Murat Palancı”Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri