Gündem Özel

Sosyal medyada yayınlanan çocuk sütü videosu hakkında açıklama


Son günlerde bize de çokça gönderdiğiniz Milupa marka çocuk sütü ile ilgili videoya ilişkin yaptığımız araştırma ve görüşmeler sonrasında bir açıklama yapma gereği duyduk. Öncelikle, platform olarak bize muhatabından direk olarak gelmeyen şikayet veya paylaşımları paylaşmamaya özen gösteriyoruz. Haftalık 15 milyona yakın gösterim yapan hesabımızın yaptığı her paylaşımın ortalama 300 ila 350 bin kişiye ulaştığı düşünülürse, üzerimizdeki sorumluluğa uygun hareket etme gayretinde olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bu video da özellikle Facebook platformunda çokça paylaşılan fakat kaynağı ve muhatabı belli olmayan bir paylaşımdır. Dün yaptığımız çağrı paylaşımında da konunun muhatabına ulaşma girişimlerimiz başarısız kalmıştır.

Buna rağmen, konunun tarafımıza DM üzerinden çokça gönderilmesi üzerine Milupa firmasından konuyla ilgili bilgi alınmıştır. Aldığımız bilgiye göre, firma videoda SKT’si görünen süt ile aynı partideki numunelerini incelemiş ve üretimden kaynaklı herhangi bir problem tespit edilmemiştir. Bunun yanısıra, konuyla ilgili firmaya herhangi bir kanaldan ulaşan şikayet başvurusu da olmadığı da aldığımız bilgiler arasındadır. Videoda gösterilen 2 kutu sütün iadesi veya firmaya bilgilendirmesi gibi bir durum da söz konusu olmamıştır.

Bu haliyle, Gıda Dedektifi olarak söz konusu mağduriyeti yaşayan tüketiciye tarafımıza ulaşması halinde ivedilikle firmayla iletişime geçmesi yönünde destek olacağımızı bildirelim. Bunun yanısıra, tüketicinin firmaya direk ulaşması halinde de tarafımıza bilgi verileceğini ve sizlere ulaştıracağımızı bilmenizi isteriz. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri