Çikolata ve Gofret

Ülker Napoliten Çikolata


Ülker, ürünlerine Besin Değerleri tablolarını eklemeye devam ediyor. Aylardır süren mücadelemiz sonrasında mevzuatın Aralık 2019’a kadar süre vermesine rağmen Ülker ürünlerinde artık Besin Değerleri tabloları yer almaya başladı. Böylelikle bizler ve tüketiciler de artık ne yediğini biliyor.

🔸İnceleyeceğimiz ürün, Ülker markasıyla çok uzun yıllardır raflarda gördüğümüz bir üründür. Çekmeceli ambalajı ve içinden çıkan 8 adet çikolata çocukluğumuzdan bu yana piyasada olan ve ambalajı ve sunumu değişmeyen ender ürünlerden biridir. Ülker Napoliten ürünündeki her bir çikolata yaklaşık 4,12 gramdır. Tek bir çikolatada yaklaşık olarak 58 kcal enerji bulunmaktadır. Ve her bir çikolata yaklaşık 1 adet küp şeker kadar ilave şeker içermektedir.

lker-Napoliten🔸Ürünün içeriğine baktığımızda ilk üç sırada; Şeker, Tam yağlı süttozu ve Kakao yağı olduğunu görüyoruz. Ürün bunların haricinde Kakao kitlesi, Yağsız süttozu ve Soya Lesitini içermektedir. Üründe son sırada Aroma verici bulunmaktadır. Bu haliyle, ürünün 33 gramlık tek kutuda 180,8 kcal enerji içerdiğini belirtelim. Ürünün tek kutusunda 14,5 gr. Şeker bulunmaktadır. Yani tek kutu yaklaşık 7 tane küp şeker kadar ilave şeker içermektedir. Bunun yanısıra, 5,9 gr. yağ ve 3 gr. Protein bulunmaktadır. Ürünün tek kutuda 17,5 gr. Karbonhidrat içeriğine karşılık lif içeriği sadece 0,8 gramdır. Bu haliyle ürünün kan şekerini hızla yükselten ve kısa sürede açlık hissi oluşturacak bir ürün olduğunu, yüksek şeker oranı ve düşük lif oranı sebebiyle dikkatli ve kısıtlı kullanımının sağlık açısından yararlı olacağını belirtmekte fayda olacaktır.
🔋#NeredenBuEnerji Ürünün içerdiği enerjinin %39’unun Karbonhidrattan, %30’unun ise Yağdan geldiğini söyleyelim. Ürünün proteinden gelen enerji oranı ise %7’dir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Şeker, Tam yağlı süttozu, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Yağsız süttozu, Emülgatör (Soya Lesitini), Aroma verici
🔎Ülker Napoliten Sütlü Çikolata Besin Değerleri
👉Enerji 180,8 kcal
👉Şeker 14,5 gr.
👉Yağ 5,9 gr.
👉Protein 3 gr.
👉Lif 0,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri 33 gr.’lık tek kutu ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri