Gıda Takviyesi

BEE’O Up+ Propolisli Şurup


Çocuklara yönelik ürünleri incelediğimiz serimiz öncesinde gıda takviyesi şuruplar çokça soruluyordu. Biz de bu taleplere karşılık vermek adına; marketlerde satılmayan fakat aynı zamanda ilaç kategorisinde de olmayan bu ürünleri genel inceleme yapmak kaydıyla sizlerle buluşturmaya çalışacağız. Takviye edici gıdalar her ne kadar ilaç kategorisinde olmasa da bunların incelenmesi sonrasında ortaya çıkabilecek her türlü çıkarımın mutlak surette bir uzman hekim ya da diyetisyen tarafından onaylanması gerekliliğini bilerek çokça sorulan birkaç ürünü genel hatlarıyla inceleyeceğiz. İlk olarak Bee’o Up+ marka Propolisli Şurubu inceliyoruz.

Ürünün içeriğine baktığımızda %60 oranında Portakal suyu içerdiğini görüyoruz. Bunun yanısıra %35 oranında Ham Bal ve %5 oranında Propolis Ekstraktı içeriyor. Üründe bu üç bileşen haricinde herhangi bir ilave katkı bulunmuyor. Ürünün etiket bilgilerinden 1 porsiyon yani 5 ml. şurubun 250 mg. Propolis ekstraktı içerdiğini görüyoruz. 4 yaş ve üstü çocukların günde 2 defa 5’er ml. tüketmesi önerisi ambalajda yer alıyor. 4 yaş ve altı çocuklar için bir tüketim miktarı standardı belirtilmemiş. Ürün Ham Bal ve Propolis içerdiğinden 1 yaş ve altı bebeklere tavsiye edilmemektedir. Yine benzer şekilde, arı ürünlerine alerji riski taşıyan çocukların da ürünü tüketmeden önce bir uzmana danışması öneriliyor.

Ürünün ambalajında genel hatlarıyla Ham Bal ve Propolis bileşenleri hakkında bilgiler yer alıyor. Ambalajın yanında Ham Bal’ın “Kovandan alındığı haliyle tüketime sunulan, pastörize edilmeyen bal” olduğu bilgisi yer alıyor. Propolis ise, “Arıların kovanın temizliğini sağlamak üzere bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı reçinemsi bir madde” olduğu tanımı yer alıyor. Propolisin ağırlıklı olarak flavonoidler ve fenolik maddelerden yani antioksidanlardan meydana geldiği de belirtiliyor. Bu haliyle, ürünün ilave şeker ve katkı maddesi içermeyen, ham bal ve portakal suyu ile tatlandırılmış doğal bir antioksidan takviyesi olduğu söylenebilir. Üründe herhangi bir vitamin ilavesi bulunmamaktadır. #NeİçtiğiniziBilin

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri