Gündem Özel

İstanbul’da boy yasağına uymayan 22 ton balığa el kondu


Beylikdüzü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Görevlileri ile İstanbul Büyükşehir Zabıta Ekipleri tarafından Gürpınar Su Ürünleri Hali’nde denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde boy yasağına uymadıkları belirlenen 1519 kasa İstavrit, 23 kasa Lüfer ve bir kasa Ahtapota el konuldu. El konulan balıkların toplam 22 ton ağırlığında olduğu belirlendi. Denetim çerçevesinde”Su Ürünleri Kanunu” ile “Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ” hükümlerine göre 4 firmaya idari para cezası uygulandığı belirtildi.

İstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz konuyla ilgili olarak Hürriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Daha bol ve ucuz balık yiyebilmemiz balıkçılarımızın avlanma kurallarına uymasıyla mümkündür. Balıkçılarımız avcılık kurallarına uyarsa, hem balık neslinin devamı hem de balık sayısının artmasına katkı sunarlar. İl Müdürlüğü olarak yasak avcılığın takipçisi olacağız. Özellikle yasal boy sınırının altında avlanmış olan balıklara müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı. Haberde el konulan balıkların Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne teslim edildiği belirtildi.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri