Meyveli ve Aromalı Sular

Sırma Antioksidan, Alkali ve Detoks Aromalı Su çeşitlerini inceliyoruz


Son dönemlerde Antioksidan, Alkali ve Detoks sözcükleri o kadar çok duyulur oldu ki, Sırma markası bu popüler sözcüklerin içini tamamen boşaltarak bu ürünleri piyasaya sürmeye karar vermiş. İlk olarak bu kelimelerin anlamlarına bakmak lazım. Antioksidan; vücuttaki serbest radikaller tarafından oluşturulan oksidatif stresi ortadan kaldıran, serbest radikalleri temizleyen ve hücre hasarını engelleyen vücudun savunma sistemleridir. Alkali; ph değeri 7’den yüksek olan yani asidik olmayan demektir. Detoks ise, vücudumuza çeşitli yollarla girmiş olan zararlı toksinlerden kurtulmak anlamında kullanılır. Bu ürünler, bahsi geçen bu kelimelerin içini tamamen boşaltarak içeriğinde yüksek oranda şeker bulunmasına rağmen sağlıklı içecek algısıyla raflarda yer almaktadır.

Sırma-Antioksidan-1

🔸Sırma markasıyla üretilen bu içeceklerden ilk olarak Antioksidan çeşidine bakıyoruz. Ürünün içeriğinde ilk üç sırada; Doğal kaynak suyu, Şeker ve Konsantreler yer alıyor. Üründe Nar suyu, Kırmızı üzüm suyu ve Çilek suyu konsantreleri kullanılmış olup, 400 ml.’lik tek bir şişede 27,6 gr. yani yaklaşık 14 tane küp şeker içermektedir. Bu da tek su bardağında içilecek bu sözde Antioksidan içecekte tam 7 tane küp şeker olduğunu göstermektedir. Bu sözde Antioksidan üründe ayrıca; Koruyucu olarak Potasyum Sorbat ve Sodyum Benzoat bulunmaktadır. Üründe Asitliği düzenleyiciler, Renklendirici ve Aroma vericiler yer almaktadır.

Sırma-Detoks-1

🔸Diğer çeşit ise; Detoks ifadesiyle satılmaktadır. Ürünün içeriğinde ilk üç sırada yine; Doğal kaynak suyu, Şeker ve Konsantreler yer almaktadır. Üründe Üzüm suyu ve Limon suyu konsantreleri yanısıra, Adaçayı aroma vericisi, Doğal kakule aroma vericisi, Doğal nane aroma vericisi, Diğer doğal aroma vericiler ve aroma vericiler bulunmaktadır. Bu sözde Detoks çeşidi; Potasyum Sorbat ve Sodyum Benzoat içermektedir. Üründe ayrıca, Renklendirici olarak Amonyum Sülfit Karamel yer almaktadır. Ürünün 400 ml.’lik tek şişesinde 16,4 gr. İlave şeker yer almaktadır. Bu da tek su bardağı ürün yaklaşık 8 gr. yani 4 tane küp şeker içeriyor demektir.

Sırma-Alkali-1

🔸Karşılaştığımız son çeşit ise; sözde Alkali çeşididir. İçeriğin ilk üç sırasında; Doğal kaynak suyu, Şeker ve Limon suyu konsantresi bulunmaktadır. Üründe Doğal turunçgil aroma vericisi, diğer doğal aroma vericiler ve aroma vericiler yer almaktadır. Bu çeşit de Koruyucu olarak Potasyum Sorbat ve Sodyum Benzoat içermektedir. Ürünün 400 ml.’lik tek şişesinde 19,6 gr. ilave şeker bulunmaktadır. Bu da tek su bardağı üründe yaklaşık 5 tane küp şeker olduğunu göstermektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎Sırma Antioksidan İçindekiler; Doğal kaynak suyu, Şeker, Konsantreler (Nar suyu, Kırmızı üzüm suyu, Çilek suyu), Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit),Renklendirici (Siyah havuç renk konsantresi), Koruyucular (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat), Aroma vericiler
🔎Sırma Antioksidan Besin Değerleri
👉Enerji 116 kcal
👉Şeker 27,6 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri 400 ml. ürün için verilmiştir.

🔎Sırma Detoks İçindekiler; Doğal kaynak suyu, Şeker, Konsantreler (Elma Suyu, Limon suyu), DoğEnal adaçayı aroma vericisi, Doğal kakule aroma vericisi, Doğal nane aroma vericisi ile diğer doğal aroma vericiler ve aroma verici, Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit), Koruyucular (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat), Antioksidan (Askorbik asit), Ekstraktlar (Papatya, Misket limonu çiçeği, Melisa), Vitamin C, Renklendiriciler (Amonyum Sülfit Karamel, Aspir Çiçeği Ekstraktı)
🔎Sırma Detoks Besin Değerleri
👉Enerji 72 kcal
👉Şeker 16,4 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri 400 ml. ürün için verilmiştir.

🔎Sırma Alkali İçindekiler; Doğal Kaynak suyu, Şeker, Limon suyu konsantresi, Koruyucular (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat), Doğal Turunçgil Aroma vericisi ile diğer doğal aroma vericiler ve aroma verici, Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit), Antioksidan (Askorbik asit)
🔎Sırma Alkali Besin Değerleri
👉Enerji 84 kcal
👉Şeker 19,6 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri 400 ml. ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri