Gıda Takviyesi

Redoxon Kids


Çok uzun zamandır sorulan ve kış aylarının gelmesiyle daha da merak edilen bir Gıda Takviyesi ürünü inceliyoruz. Redoxon Kids ürünü Bayer firması tarafından üretilen ve Almanya’dan ithal edilen çocuklara yönelik bir Vitamin takviyesi ürünüdür. Ürünün ambalajında 4-10 yaş grup çocukların kullanımına uygun olduğu ibaresi yer almaktadır. 4-10 yaş için tavsiye edilen günlük doz günde 2 adet tablettir.

🔸Ürünün içeriğine baktığımızda ilk üç sırada; Glikoz şurubu, Şeker ve Sığır Jelatini olduğunu görüyoruz. Üründe ayrıca nişastadan elde edilen bir diğer şeker türü olan Maltodekstrin de yer alıyor. Üründeki bu şeker içeriklerine rağmen Şeker oranlarını ambalaj üzerinde göremiyoruz.

Redoxon-Kids-1

🔸Üründe bunun yanısıra Portakal, Çilek ve Papaya aroma vericileri yer alıyor. Renklendirici olarak da Karminik asit, Karmin ve Kurkumin kullanıldığını görüyoruz. Üründe ayrıca Parlatıcı olarak Balmumu ve Karnauba mumu kullanıldığını belirtelim. Ürünün Sığır Jelatini içerdiğinden bahsetmiştik. Fakat ambalajda herhangi bir Helal ibaresi bulunmadığı gibi global web sitesinde yaptığımız incelemede de ürünlerin Helal Sertifikası olmadığı belirtilmektedir. Bunun yanı sıra yurtdışında üretilen Redoxon Kids ürünlerinin Domuz jelatini içerdiğini global web sitesi üzerinden aldığımız bilgiler üzerinden yurtdışında yaşayan ve hassasiyeti olan takipçiler için belirtelim.
🔸Ürünün 4-10 yaş çocuklar için tavsiye edilen günlük dozunun 60 mg. C vitamini, 10 mcg. başka bir deyişle 400 IU D vitamini ve 5 mg. Çinko içerdiğini söyleyelim. Bu vitamin ve mineral değerlerinin 1 adet mandalina, 1 avuç Kabak çekirdeği ve 2 adet yumurta sarısında mevcut olduğunu hatırlatalım. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Glikoz Şurubu, Şeker, Sığır Jelatini, L-Askorbik asit, Su, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Çinko Sülfat, Maltodekstrin, Aroma verici (Portakal aroması, Çilek aroması, Papaya aroması), Renklendirici (Karminik asit, Karmin, Kurkumin), Kolekalsiferol, Parlatıcı (Balmumu, Karnauba mumu)
🔎Redoxon Kids Besin Değerleri
👉C vitamini 60 mg.
👉D vitamini 10 mcg.
👉Çinko 5 mg.
📌Not: Besin Değerleri 4-10 yaş grubu için önerilen günlük miktar olan 2 adet yumuşak tablet için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri