Dün yayınladığımız Çocuklara yönelik Gıda Takviyesi paylaşımı sonrasında sizlerden çok sayıda farklı marka ve çeşit ile ilgili bilgi talebi geldi. İlk olarak şunu belirtmek gerekiyor ki, şu anda piyasada çok sayıda Gıda Takviyesi ürünü bulunuyor. Bunların özellikle çocuklara yönelik olan çeşitlerde Glikoz şurubundan İlave sofra şekerine, Sığır Jelatini’nden Soya Lesitini’ne kadar çok sayıda ilave şeker ve katkı maddesi bulunuyor. Bu ürünlerin doktor tavsiyesi ile alınması ve mutlak surette içeriğine bakılması gerekiyor. Bu çerçevede, daha önce farklı Propolis ürünlerini incelediğimiz ve Okul Söyleşileri destekçilerimizden olan Bee’o markasının yeni piyasaya sürdüğü ve sadece eczanelerde satılan Bee’o Up Propolis Arı Sütü Polen Emme Tableti inceliyoruz. Ürünün en önemli özelliği herhangi bir katkı maddesi içermemesi. Ürün 500 mg.’lık 60 adet tabletin yer aldığı cam ambalajlarda satıldığını belirtelim.

Beeotablet-1
🔸Ürünün içeriğine baktığımızda 500 mg.’lık tek tabletin %30 Keçiboynuzu, %30 Polen, %18 Propolis, %12 Arı sütü ve %10 oranında Kakao içerdiğini görüyoruz. Bu haliyle, 1 adet Bee’o Up Emme Tablet’te;
👉150 mg. Keçiboynuzu,
👉150 mg. Polen,
👉90 mg. Propolis,
👉60 mg. Arı Sütü,
👉50 mg. Kakao bulunuyor.
📌Ürünün ambalajında 4-10 yaş grubu çocuklar için sabah ve akşam 1’er adet olmak üzere günde 2 tablet tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu haliyle üründen günlük dozda 300 mg. Polen, 180 mg. Propolis ve 120 mg. Arı sütü alınmaktadır.

Beeo-emme-tablet-2
🔸Ürünün ayrıca yetişkinlerin kullanımına uygun bir çeşidi de bulunuyor. Bee’o Up markası ve benzer ambalaj ile eczanelerde satılan bu üründe ise, Propolis, Arı sütü ve Polen miktarları daha yüksek tutulmuş. Ürün 500 mg.’lik tek tablette %36 Propolis, %25 Polen, %24 Arı sütü ve %15 oranında Keçiboynuzu içeriyor. Bu haliyle 1 adet Bee’o Up Yetişkin Tablet’te;
👉180 mg. Propolis
👉125 mg. Polen
👉120 mg. Arı sütü
👉75 mg. Keçiboynuzu bulunuyor.
📌Ürünün ambalajında yetişkinlerin sabah ve akşam 1’er adet olmak üzere günde 2 tablet tüketmesi tavsiye ediliyor. Bu da üründen günlük dozda 360 mg. Propolis, 250 mg. Polen, 240 mg. Arı sütü alınmaktadır. Ürünlerin hiçbirinde ilave şeker, koruyucu, renklendirici veya parlatıcı vb. katkı maddeleri bulunmuyor.