Süt Arttırıcı Çaylar

Promalt Alkolsüz Malt İçeceği


Özellikle emziren anneler tarafından çokça sorulan bir ürün olan Promalt Alkolsüz Malt İçeceği’ni inceliyoruz. Ürün 330 ml.’lik teneke kutularda satılıyor. Ürün ambalajının ön kısmında “Emziren Anneler İçin” ibaresi görülüyor.

🔸Ürünün içeriğine baktığımızda; ilk iki sırada Su ve şeker olduğunu görüyoruz. Ürünün 100 ml.’de 13 gr. İlave şeker içerdiğini belirtelim. Bu da 330 ml.’lik tek adet teneke kutuda tam 43 gr. İlave şeker olduğunu gösteriyor. Daha net bir ifadeyle ürünün tek adedinde 22 tane küp şeker kadar ilave şeker bulunuyor. Alınan kalorinin ilave şekerden gelme oranı ise %81 gibi oldukça yüksek bir düzeydedir. Hatırlatmak gerekiyor ki, Dünya Sağlık Örgütü enerji alımında ilave şekerden gelen kalori oranının %5’i geçmemesini önerirken, %10’u ise kesinlikle geçilmemeli tavsiyesinde bulunmaktadır.

Promalt-Market-1
🔸Üründe şeker içeriğinin yanısıra Şerbetçi otlu arpa maltı ekstraktı bulunuyor. Fakat ürüne ismini veren bu içeriğin oranı paylaşılmamış. Üründe ayrıca Aroma vericiler mevcuttur. Fakat burada da bahsi geçen aroma vericilerin içeriği ya da niteliğiyle ilgili bir bilgilendirme bulunmuyor. Ürün Niasin, Pantotenik asit, B2 vitamini, B6 vitamini, Folik asit, Biotin ve B12 vitamini gibi ilave vitaminler içeriyor.

Promalt-Market-3

🔸Ürünün yüksek şeker içeriğinin yanısıra 330 ml.’lik kutuda içerdiği vitaminler ise şu şekildedir. Ürüne ilave edilmiş vitaminlerin Günlük ihtiyaç limitlerini %100’e yakın karşıladığını, fakat bu alım şeklinin vitaminin doğal alım yöntemi olmadığını hatırlatalım. Vitaminlerin tamamının laboratuvar ortamında üretildiğini veya ithal edildiğini belirtelim.
👉Niasin 15,8 mg.
👉Pantotenik asit 5,9 mg.
👉B6 vitamini 1,38 mg.
👉B2 vitamini 1,38 mg.
👉Folik asit 198 mcg.
👉Biotin 49,5 mcg.
👉B12 vitamini 2,47 mg.

Promalt-Market-2

🔎İçindekiler; Su, Şeker, Serbetçi otlu arpa maltı ekstraktı, Aroma vericiler, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Vitaminler (Niasin, Pantotenik asit, B2 vitamini, B6 Vitamini, Folik asit, Biotin, B12 vitamini)
🔎Promalt Besin Değerleri
👉Enerji 211,2 kcal
👉Şeker 42,9 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek adet (330 ml.) ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri