Okul Söyleşileri

Okul Söyleşileri programı kapsamında İstanbul Tuzla’daydık


Okul söyleşilerimize geçtiğimiz hafta İstanbul Tuzla’da bulunan Özel Eğitmen Okulları’nda devam ettik. Bizleri davet eden okul yönetimi ve değerli öğretmenlerimizin yanısıra, birbirinden ilgili öğrencilere de çok teşekkür ediyorum.
▫️Diğer söyleşilerde olduğu gibi burada da endüstriyel gıdaların içerikleri ve besin değerlerinden yaptığımız çıkarımları çocukların rahatlıkla anlayabileceği ve kavrayabileceği nitelikte aktarmaya çalıştık. İlave şeker tüketiminin kısıtlanması gerekliliğini onlara anlatmanın yanısıra; sadece bir gofrette 7 tane küp şeker bulunduğunu öğrendiklerinde haklı olarak şaşırıyorlar. Bu gofreti bir şişe kola ya da meyve nektarıyla tükettiklerindeyse; aslında günlük tüketmeleri gereken maksimum ilave şeker oranına ulaştıklarını öğrendiklerindeyse şaşkınlıkları daha da artıyor.

İlk günden bu yana Gıda Dedektifi hesabında yaptığımız yayınlarda ilave şeker ve mısır şurubu oranları açısından farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Hiç ummadığımız kadar yüksek miktarda şekeri, hiç ummadığımız ürünlerden aldığımızı ve bunun farkında bile olmadığımızı aylar geçtikçe hep birlikte daha da iyi gördük, farkettik. Özel Eğitmen Okulları’ndaki söyleşimiz sonrasında da birebir olarak ulaştığımız ve farkındalığını arttırdığımız öğrenci sayısı 1500’ü geçmiş oldu. #GıdaDedektifiOkuldaLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri