Gündem Özel

Bolu’da meydana gelen zehirlenme olayıyla ilgili Beypiliç’ten açıklama gelmiştir.


Ulusal haber ajansları ve resmi yetkililerin beyanlarını baz alarak yaptığımız paylaşıma destek veren onbinlerce takipçimize teşekkür ederiz. Toplumun bilinçlenmesi, bilgilenmesi ve farkındalık kazanmasından rahatsız olan bazı uzmanlar ve firmalarla bağlantılı olduğu anlaşılan bazı kişilerin suçlayıcı yorumlarına rağmen yüzbinlerce tüketiciye bu önemli haberi kaynaklarıyla, tarafsız bir şekilde ulaştırdık.

Bu süreçte bazı kişiler tüketici aleyhine yorumlarıyla sistemi bu şekilde kabul etmemiz gerektiğine, bu zehirlenme olayına sebep olan ilaçlamanın endüstriyel üretimin olağan bir süreci olduğuna ikna etmeye gayret ettiler. Hatta bazıları adeta kin kustular.

Haberin kaynakları belli olmasına rağmen olayı manipüle ettiğimiz imalarıyla yaptığımız yayın sığ tartışmalara çekildi. Söz konusu firmanın bölgede tesisi olmadığı iddia edildi, haberi manipüle ettiğimizi iddia edenler, yorumlarıyla kendileri manipülasyon yapma derdine düştü. Sosyal medya anneleri troll hesaplarını devreye soktular. Tavukları endüstriyel bir meta haline dönüştüren sistemi tartışmak yerine, sistemin ayıplarını kapatma yoluna başvuranlar bizi her zamanki gibi iş bilmemezlikle, sektöre zarar vermekle itham ettiler.

Konuyla ilgili olarak firmanın bugün yaptığı açıklama ve önceki gün yayınımıza dayanak olan ajans haberleri ile Yeniçağa Kaymakamı’nın açıklamalarını yayınlıyoruz. Firmanın yaptığı açıklama ile haber ajanslarına yansıyanlar ve Kaymakam tarafından yapılan resmi açıklamalar arasında birçok tutarsız ifade yer alıyor. Gerek zehirden etkilenen işçi sayısı gerekse söz konusu zehirlenme olayının hangi gün yapılan ilaçlamadan kaynaklı olduğu konusunda tutarsız ifadeler mevcut. Bunun yanısıra, söz konusu tesiste tavuk olduğu hiçbir haberde ve yayımızda da iddia edilmemiştir. Buna ek olarak, “rutin bir işlem” olarak nitelendirilen söz konusu dezenfekte çalışmasında kullanılan kimyasal da resmi organlar ve firma tarafından açıklanmamıştır.

Firmanın tarafımıza gönderdiği açıklama sonrasında firmanın veteriner hekimleriyle bir canlı yayın yapma isteğimizi ilettiğimizi ve tutarsız bu ifadelerle ilgili kendilerinden net bilgi alma talebimizi de belirtelim. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri