Krema Sos ve Ezmeler

Fiskobirlik Fiskokrem


Torku Banada’dan sonra yoğun talep üzerine Fiskobirlik Nuga incelemesi yapmıştık. Bu çerçevede, Nuga’da gerek fındık oranının yüksekliğine ve gerekse Palm yağı kullanılmaması hususuna dikkat çekmiştik. Yaptığımız incelemede, Fiskobirlik markasıyla farklı bir ürünün daha satıldığını gördük. Fiskokrem adıyla satılan bu ürün ile Nuga’nın aynı içeriğe sahip olduğunu diye düşünenler için incelememizi yapıyoruz.

▫Fiskokrem ile Nuga arasında gerek içerik, gerek ambalaj ve gerekse fiyat açısından farklılıklar mevcut. Fiskokrem’in Kakao içermediğini, Sütlü Fındık Kreması kategorisinde olduğunu belirtelim. Buna karşılık olarak üründeki Fındık ve süt tozu oranının toplamda %22 olduğunu söyleyelim. Ürün Nuga’dan farklı olarak cam kavanozda satılmamaktadır.

▫Gelelim ürünün içeriğine; Ürünün içindekilere baktığımızda ilk üç sırada; Şeker, Bitkisel yağ ve Yağsız süt tozu olduğunu görüyoruz. Üründe Bitkisel yağ olarak; Fındık, Ayçiçek, Pamuk yağları kullanılmıştır. Bu çerçevede, bitkisel yağ açısından Nuga’dan farklı olarak Fiskokrem’de de Palm yağı açısından taviz verilmeyen bir içerik olduğunu belirtelim. Bu haliyle, ürün 100 gr.’da 31,9 gr. Yağ içermektedir. Bu miktar içinde Doymuş yağ oranı ise 8,1 gr.’dır.

▫Ürünün etiketinde hatalı yazım olsa da; Yağsız süt tozu oranı %17’dir. Bunun yanısıra Fındık oranının %5 olarak belirtildiğini görüyoruz. Üründe ayrıca, Peyniraltı suyu tozu yani Whey protein tozu kullanılmıştır. Bu haliyle ürünün 100 gr.’da 7,1 gr. Protein içerdiğini söyleyelim. Emülgatör olarak Soya Lesitini kullanıldığını görüyoruz. Aroma verici olarak da Vanilin kullanılmıştır. Ürünün bu haliyle 100 gr.’da 53,4 gr. İlave şeker içerdiğini belirtelim. Ürünün 100 gr.’dan alınan 537 kcal enerjinin %40’ı İlave şekerden gelmektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Şeker, Bitkisel yağ (Değişen miktarlarda Fındık, Ayçiçek, Pamuk), Yağsız süt tozu (%17), Peyniraltı suyu tozu, Fındık (%5), Emülgatör (Soya Lesitini), Aroma Verici (Vanilin)
💉Alerjen Uyarı: Fındık, Süt ürünü ve Soya içerir.
🔎Fiskobirlik Fiskokrem Besin Değerleri
👉Enerji 537 kcal
👉Şeker 53,4 gr.
👉Yağ 31,9 gr.
👉Protein 7,1 gr.
👉Lif Belirtilmemiştir.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri