Çikolata ve Gofret

Ülker Rulokat Fındık Kremalı


Uzun yıllardır marketlerde gördüğümüz fakat besin değerleri tablosu olmadığından dolayı içeriğindeki şeker, yağ, protein ve lif oranlarını bilmediğimiz Rulokat ürününde de artık bu tablolar eklenmeye başladı. Bu doğrultuda etiket üzerinden yaptığımız bu incelemeyi sizlere ulaştırabiliyoruz.

▫Ürünün içeriğine baktığımızda ilk olarak ürünün iç dolgusunda yer alan %68 oranında Fındıklı krema olduğunu görüyoruz. Kremanın içeriğine baktığımızdaysa; ilk üç sırada Şeker, Bitkisel yağ ve Fındık püresi var. Üründeki fındık püresinin oranı %6 olarak görülse de, bu aslında %68’lik krema içindeki oranı. Yani üründe %4 oranında Fındık püresi olduğunu söyleyelim. Fındık Kremasında ayrıca Emülgatör olarak Soya Lesitini kullanıldığını görüyoruz.

▫Bitkisel yağ olarak gerek fındıklı kremada gerekse gofret içeriğinde Palm yağı kullanılmıştır. Bu haliyle ürünün doymuş yağ oranı da yüksek seviyelerde görülüyor. Öyle ki, 100 gr. üründe 26 gr. yağın, 12,2 gramı Doymuş yağ olarak dikkat çekiyor. Bu da üründen alınan kalorinin %21’inin Doymuş yağdan geldiğini gösteriyor.

▫Üründe İlave şeker olarak pancar şekeri kullanıldığını anlıyoruz. Bu haliyle 100 gr.’da 54 gr. Şeker içerdiğini görüyoruz. Ürünün ilave şekerden gelen kalori oranı ise %41 gibi yüksek bir seviyededir. Ürüne buna karşılık olarak 100 gr.’da sadece 1,2 gr. Lif bulunuyor. Bu haliyle, üründen alınan şekerin hızla kana karışacağını ve kısa süre sonra kan şekerini aynı hızda düşürerek açlık hissi oluşturacağını belirtelim.

🔎İçindekiler; Fındıklı Krema (%68) [Şeker, Bitkisel yağ (Palm), Fındık Püresi (%6), Tam yağlı süttozu, Peyniraltı suyu tozu, Emülgatör (Soya Lesitini), Yağı azaltılmış kakao tozu, Tuz, Aroma vericiler], Buğday unu, Şeker, Yağsız süttozu, Albümin, Bitkisel yağ (Palm), Yağı azaltılmış kakao tozu, Emülgatör (Soya Lesitini), Tuz, Buğday proteini, Un işlem maddesi (Sodyum Metabisülfit)
🔎Ülker Rulokat Besin Değerleri
👉Enerji 521 kcal
👉Şeker 54 gr.
👉Yağ 26 gr.
👉Protein 3,9 gr.
👉Lif 1,2 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri