Bal ve Arı Ürünleri, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz

BEE’O Çocuklar İçin Propolis Arı Sütü Ham Bal Karışımı


Daha önce yetişkinler için olan çeşidini incelediğimiz BEE’O Propolis Arı Sütü Ham Bal Karışımı’nın “Çocuklar İçin” üretilmiş çeşidini inceliyoruz. Ürün 190 gr.’lık cam kavanozlarda satılmaktadır. Ürün gerek ham bal ihtiva etmesinden gerekse içeriğindeki arı sütü ve propolis bileşenlerinden dolayı koyu akışkan kıvamdadır. BEE’O markasının diğer ürünlerinde olduğu gibi bu üründe de tamamen yerli arı ürünleri kullanılmış olup, İTÜ ARI Teknokent laboratuvarlarında analiz edilmiştir. Bugün inceleyeceğimiz Çocuk çeşidinde diğer çeşitten farklı olarak bileşenlerin oranlarında değişimler olduğunu görüyoruz.

Ürün temel olarak Propolis, Arı Sütü ve Ham Bal bileşenleri içeriyor. Oranlarına baktığımızdaysa; %97,5 oranında Ham Bal, %1,5 oranında Arı sütü ve %1 oranında Propolis içerdiğini görüyoruz. Ürünün aslında Ham yani pastörize edilmemiş bal ağırlıklı olduğunu söylemek gerekiyor. Buna ilave edilen Arı sütü ve Propolisten de daha önce çokça bahsetmiştik. Ürünün çocuklar için önemi ise baldan ziyade Arı sütü ve Propolisten geliyor. Propolis çocukların bağışıklık sistemlerinin güçlenmesinde etkili olan, hastalıklara karşı koruyucu görev gören doğal bir antioksidandır. Yine çeşitli araştırmalar göre, arı sütünün birçok faydasından bahsedilmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan araştırma makalesinde Arı sütü; “5-15 günlük işçi arıların baş kısmında bulunan alt çene ve boğaz bezleri tarafından salgılanan, genç larva dönemindeki yavruların ve ana arının beslenmesinde kullanılan krem kıvamında, beyazımsı, keskin kokulu ve besleyici bir ürün” olarak tanımlanmaktadır. Aynı makalede, arı sütü tüketiminin faydaları ise başlıca şu şekilde sıralanmaktadır; Fiziki aktiviteyi arttırır, kalsiyum ve fosfor metabolizmasına olumlu etki yapar, stresi yok eder, iştahı arttırır, hafızayı güçlendirir. Bunların yanı sıra Arı sütü, B grubu vitaminleri, magnezyum, kalsiyum, çinko ve demir minerallerini içermesi açısından önem taşımaktadır. Arı sütünün ayrıca metabolizmayı ve iştahı düzenleyici etkisi bulunuyor. #NeYediğiniziBilin

Bu bir Advertorial yayınıdır. Advertorial yayınlarımız, firmaların talepleri doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulmaktadır. Advertorial yayınlarımız Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize ulaştırılmaktadır.

gıda dedektifi


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri