İlave Şekersiz, Kavanoz Mamalar

Hero Baby İlikli Kemik Sulu Sakız Kabaklı Pirinçli


Uzun zamandır bebek ek gıdalarını incelemiyorduk. Geçtiğimiz gün yaptığımız story paylaşımı sonrasında sizlerden gelen talepleri dikkate alacak ve geçmişte yaptığımız paylaşımları web sitemiz üzerinden sizlere sunacağız. Fakat ondan önce; önceki gün bir bebek mağazasında dikkatimizi çeken bir kavanoz mamayı inceleyeceğiz; Hero Baby İlikli Kemik Sulu Kabaklı Pirinçli.

Dikkatinizi çekmiştir bir süredir ilikli kemik suyu furyası ortaya çıktı. Birçok firma gerek kavanozlarda gerekse bulyon olarak ilikli kemik suyu üretmeye başladı. Bu durumun geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye ithal edilen yüzbinlerce büyükbaş hayvan ile bir bağlantısı var mıdır? Onu bilemiyoruz. Ürünlerin birçoğunda da zaten kemik suyu oranı son derece düşük. Peki bakalım bu üründe ne kadar ve nasıl kullanılmış?
Ürünün içeriğine baktığımızda ilk üç sırada; Su, Sakız Kabağı ve Havuç içerdiğini görüyoruz. Üründeki sakız kabağı oranı %30’dur. Bu haliyle tek kavanozda 36 gr. Sakız Kabağı bulunuyor. Üründeki İlikli Kemik Suyu oranı %5 ve Pirinç unu oranı ise %4’tür. Üründe ayrıca Soğan, Mısır Nişastası ve Patates Flakesi bulunuyor. İlk kez gördüğümüz patates flakesi tanımını araştırdığımızda karşımıza toz veya pul gibi tanımlar çıkıyor. Yani bir nevi kurutulmuş patates tozu diyebiliriz.

Ürün ile ilgili Alerjen bünyeler için önem arz edecek birkaç uyarı yapalım. İlk olarak ürünün Gluten içermediğini belirtelim. Buna ek olarak; üründe süttozu ve süt kreması gibi süt bileşenleri olduğunu söyleyelim. Üründe ayrıca ilave şeker ve herhangi bir koruyucu madde olmadığını görüyoruz. Bu haliyle ürünün tek kavanozda 103,2 kcal enerji verdiğini belirtelim. Üründeki İlikli Kemik suyu ve süt bileşenlerinin etkisiyle protein ve kalsiyum oranları dikkat çekiyor. Öyle ki, tek kavanoz üründe 4,7 gr. Protein ve 96 mg. Kalsiyum içeriyor. Fakat bu protein ve kalsiyum miktarının ne kadarının sütten ne kadarının kemik suyundan geldiğini bilmiyoruz. Bunun yanısıra, ürün sakız kabağı ve havuç gibi bileşenlerin etkisiyle tek kavanozda 3,1 gr. Lif oranına sahiptir. Tek kavanozdaki 17,7 gr. Karbonhidrata karşılık olarak bu lif oranı bu ürünün tüketiminde kan şekerinin dengede kalacağını ve tüketim sonrasında kısa sürede açlık olmayacağının sinyalini vermektedir. #NeYediğiniziBilin


🔎İçindekiler; Su, Sakız Kabağı (%30), Havuç, Yağsız süttozu, İlikli Kemik Suyu (%5), Pirinç unu (%4), Soğan, Mısır Nişastası, Süt Kreması, Patates Flakesi.
🔎Hero Baby İlikli Kemik Sulu Kabaklı Pirinçli Besin Değerleri
👉Enerji 103,2 kcal
👉Karbonhidrat 17,7 gr.
👉Yağ 0,8 gr.
👉Protein 4,7 gr.
👉Lif 3,1 gr.
👉Kalsiyum 96 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek kavanoz (120 gr.) üzerinden verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri