Barlar, İlave Şekersiz

Züber Bal Kabaklı ve Tarçınlı


Marketlerde her geçen gün bilinçlenen ve sağlıklı tüketime yönelen tüketicilerin etkilerini görmeye devam ediyoruz. Bu etkilerin artık ürünlere yansıyor olmasını, özellikle ilave şeker içermeyen, yüksek lifli ve meyveli ürünlerin artmasını çok önemli bir gelişme olarak görüyoruz. Bugün markette gördüğümüz bu üründe üretici zor bir işe girmiş; sebzeyle meyveyi bir araya getirmiş. Züber markasıyla üretilmiş olan Bal Kabaklı ve Tarçınlı Meyve Tatlısını inceliyoruz. Ürün 35 gr.’lık ambalajlarda satılıyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk üç sırada; Hurma, Badem ve Bal Kabağı olduğunu görüyoruz. Üründe ilave şeker, ilave yağ ve herhangi bir koruyucu katkı maddesi bulunmuyor. Bu haliyle besin değerleri tablosunda gördüğümüz şeker ifadesinin ağırlıklı olarak hurma ve bal kabağından gelen gerçek şeker olduğunu belirtelim. Buna göre; 35 gr.’lık tek adet üründe 15,2 gr. Şeker bulunuyor. Bu şeker miktarının yanısıra ürünün yine aynı bileşenleri ve Hindiba kökü lifinin etkisiyle yüksek oranda Lif içerdiğini belirtelim. Tek paket ürün 5,4 gr. Lif içeriyor. Bu oranın bir gofrette 1 ila 1,5 gr. aralığında değiştiğini belirtelim. Yüksek lif daha önce de çokça vurguladığımız gibi uzun süre kan şekeri dengesi yani uzun süre tokluk demek. Yani lif varsa, yedikçe yemezsiniz. Doyduğunuzu hissedersiniz.

Üründe bunların yanısıra; Fındık, Nohut unu ve Toz tarçın bulunuyor. Fındık ve nohut bileşenlerinin etkisiyle üründeki protein oranı tek pakette 2,7 gr. civarındadır. Bu haliyle ürünün tek paketinden alınan 115 kcal enerjinin %70’ünün Karbonhidrattan geldiğini – yani ürünün doğal bir enerji deposu olduğunu – belirtelim. Ürünün yağdan gelen kalori oranı %22 olup, Proteinden gelen kalori oranı ise %8’dir. Ürünün Gluten içermediğini de belirtelim. #NeYediğiniziBilin

İçindekiler; Hurma, Badem, Bal Kabağı (%9), Hindiba kökü lifi, Fındık, Nohut unu, Toz Tarçın (%1)
🔎Züber Bal Kabaklı ve Tarçınlı Besin Değerleri
👉Enerji 115 kcal
👉Karbonhidrat 20,3 gr.
👉Yağ 2,9 gr.
👉Protein 2,7 gr.
👉Lif 5,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (35 gr.) için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


1 Comment

  1. Esra hareket

    Züberin tüm serisini aldım tadı çok kötü ya. Bende sevindimdi çocuklara paket alacaksan bunu alıyım diye

Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri