Barlar, İlave Şekersiz

Züber Vişneli & Pancarlı Sebzeli Meyve Tatlısı


Daha önce farklı bir çeşidini incelediğimiz Züber Sebze ve Meyve Tatlısının bu sefer çokça sorulan bir diğer çeşidi olan Vişne ve Pancarlı ürünü inceliyoruz. Bu ürün ile Ramazan ayında sizlere sunacağımız yüksek lifli ve ilave şeker içermeyen ürün incelemelerine de başlamış oluyoruz.
Ürünün içeriğine baktığımızda ilk sıralarda; Hurma, Vişne, Badem ve Fındık içeriğini görüyoruz. Ürünün temelinde birçok ilave şeker içermeyen barda olduğu gibi Hurma bulunuyor. Üründeki hurma oranını net olarak bilemiyoruz fakat üründe %16 oranında Vişne mevcut. Vişnenin içeriğinin ise kurutulmuş vişne ve vişne konsantresi olduğunu belirtelim. Üründe ayrıca Hindiba kökü lifi, Nohut unu ve %4 oranında Pancar da bulunuyor. Ürünün temel şeker kaynağı olan hurmanın yanısıra; vişne ve pancarın da şeker içeriğine katkı sağladığını belirtelim. Bu haliyle ürünün tek adedinde 19 gr. Karbonhidrat bulunuyor. Bu oranın içeriğinde doğal şeker oranı ise 15 gr.’dır.

Üründe bu karbonhidrat miktarına karşılık olarak yüksek oranda lif bulunduğunu belirtelim. Gerek hurmadan gerekse badem, fındık ve hindiba kökü lifinden gelen lif etkisiyle ürünün tek adedinde 5,2 gr. gibi yüksek bir miktarda lif bulunuyor. Bu da alınan karbonhidrat ve doğal şekerin kana karışma süresini uzatıyor, dolayısıyla sindirimin daha uzun ve kan şekerinin dengesini bozmadan gerçekleşmesini sağlıyor.

Üründe bunların yanısıra tek adette 3 gr. Protein bulunduğunu belirtelim. Üründe protein kaynağı olarak da hurma ve nohut unu gösterilebilir. Üründe ilave şeker bulunmadığından ilave şekerden gelen bir kalori yok, doymuş yağdan gelen kalori oranı ise yine ilave bir bitkisel yağdan gelmediği için kriter olarak kabul edilmiyor. Bu haliyle ürünün Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği kriterlere uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ürünün ayrıca doğal vişne aroması içerdiğini de belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Vişne (%16) [Kurutulmuş vişne, Vişne konsantresi], Badem, Fındık, Hindiba kökü lifi, Nohut unu, Pancar (%4), Doğal vişne aroması
🔎Züber Vişne ve Pancarlı Besin Değerleri
👉Enerji 119,3 kcal
👉Karbonhidrat 20,3 gr.
👉Yağ 3,1 gr.
👉Protein 3 gr.
👉Lif 5,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (35 gr.) ürün için verilmiştir.
💉Alerjen Uyarı: Badem, Fındık içerir. Antep fıstığı, yer fıstığı ve kaju içerebilir

Yorum Yazabilirsiniz;


1 Comment

  1. Merve ekicim

    Bir şey sorabilir miyim
    Bu bilgileri siz tekrardan labaratuarda mı elde ettiniz yoksa paketteki içerik bilgisini mi paylaşıyor sunuz?

Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri