Bulyon ve Çeşniler

Hürrem Et Bulyon


Bulyon ürünlerini daha önce de incelemiştik fakat önceki gün Ucuzluk marketlerinde kısa bir tur attıktan sonra kötünün de kötüsü olabileceğini gördük; Hürrem Et Bulyon inceliyoruz. İlk olarak şunu belirtelim; ürünün ambalajındaki dana ve et görseli ile “Et” kelimesinin tam olarak neyi ifade ettiğini sizlerin takdirine bırakıyoruz. Öyle ki, üründe %0,1 oranında yani binde 1 Kurutulmuş dana eti içermektedir. Yani başka bir deyişle 10 gr.’lık tek adet bulyonda 0,01 gr. Dana etinden bahsediyoruz.

🏭#KimÜretiyor Hürrem Et Bulyon Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. için Ajinomoto İstanbul Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Private Label yani özel marka olarak üretiliyor. Bir önceki gönderide Örgen Gıda’nın sahibi ve Monosodyum Glutamat’ın dünyadaki en büyük üreticisi olarak belirttiğimiz Ajinomoto bu üründe de fason üretici olarak karşımıza çıkıyor.

Ürünün içeriğinde ilk üç sırada; Tuz, Maltodekstrin ve Aroma arttırıcılar olduğunu görüyoruz. İlginçtir ki; ürünün 1. Sırasında tuz, 2. Sırasında şeker var. Maltodekstrin glikoz şurubu ile neredeyse aynı üretim sürecine sahip olan bir Nişasta bazlı şekerdir. Ürün içeriğinde 3. Sıradaysa; içeriğinde Monosodyum Glutamat’ın da bulunduğu Aroma arttırıcılar bulunuyor. İçerikte bir sonraki bileşen ise; Aroma vericilerdir. Yani evde yaptığınız bir yemeğe kattığınız bu ürünün ilk 4 içeriğiyle damak tadınızı şaşkına çevirecek her türlü bileşen bulunuyor. Ürünün içeriği bunlardan ibaret değil. Ürün bunların yanısıra Mısır nişastası, Palm yağı, Sofra şekeri, Karamelize şeker içeriyor.

Başta da bahsetmiştik. Tüm bu curcunanın sonunda ise %0,1 yani Binde 1 oranında Kurutulmuş dana eti bulunuyor. Bu haliyle 10 gr.’lık tek adet bulyonda 0,16 gr. Proteinin yanında 2,9 gr. Karbonhidrat bulunuyor. 10 gr.’lık bu ürün 5,26 gr. Tuz içeriyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Tuz, Maltodekstrin, Aroma arttırıcılar (Monosodyum Glutamat, Disodyum İnosinat, Disodyum Guanilat), Aroma vericiler, Mısır Nişastası, Bitkisel yağlar (Palm, Kanola), Şeker, Kurutulmuş soğan, Karamelize Şeker, Kurutulmuş dana eti (%0,1), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit)
🔎Hürrem Et Bulyon Besin Değerleri
👉Enerji 22,1 kcal
👉Karbonhidrat 2,9 gr.
👉Yağ 0,75 gr.
👉Protein 0,16 gr.
👉Tuz 5,26 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (10 gr.) bulyon için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri