Barlar, İlave Şekersiz, Organik

Humm Organik Havuçlu Portakallı Yulaf Bar


Daha önce farklı çeşitlerini incelediğimiz Humm Organik markasının çocuklar için hazırlanmış bar ürününü inceliyoruz. Ürün temel olarak yulaf, kayısı ve hurmadan oluşuyor. Üründe ilave şeker ve koruyucu da dahil hiçbir ilave katkı maddesi bulunmuyor. Organik sertifikalı bu ürün 27 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda %90’dan fazlasının üç temel bileşenden meydana geldiğini görüyoruz. Üründe %35 oranında Organik Yulaf ezmesi, %31 oranında Organik kuru kayısı ve %27 oranında Organik Hurma bulunuyor. Buna bu temel bileşenlere ilave olarak %3 oranında Elma suyu konsantresi, %3 oranında Organik kurutulmuş havuç ve %1 oranında Portakal yağı bulunuyor. Bu bileşenlerin etkisiyle ürünü tüketen bir çocuk karbonhidratı yüksek oranda gerçek kaynağından ve lifleriyle birlikte almış oluyor.

İlave şeker ve katkı maddesi içermeyen ürün tek adette 87,8 kcal enerji içeriyor. Bu kalorinin tamamı gerçek şeker, yağ ve proteinden geliyor. Ürünün 27 gr.’lık tek adedinde 8,9 gr. şeker bulunuyor. Üründeki şeker kaynağı; kuru kayısı, hurma ve elma suyu konsantresidir. Üründe gerçek meyvelerden gelen bu şeker oranına karşılık üründeki lif oranı ise 1,8 gr.’dır. Lif kaynağı ise temel olarak yulaf ezmesi, kuru kayısı ve hurmadır. Bunun yanısıra ürün tek adette 1,2 gr. yağ ve 1,9 gr. Protein içermektedir

Paket üzerinden edindiğimiz etiket verilerine göre ürün tek pakette günlü A vitamini ihtiyacının %36’sını, Potasyum ihtiyacının %14’ünü, Kalsiyum ihtiyacının %2’sini, Fosfor ihtiyacının %9’unu ve Magnezyum ihtiyacının ise %8’ini karşılamaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Organik Yulaf ezmesi (%35), Organik kuru kayısı (%31), Organik hurma (%27), Organik elma suyu konsantresi (%3), Organik kurutulmuş havuç (%3), Portakal yağı (%1)
🔎Humm Organik Havuçlu Portakallı Yulaflı Bar
👉Enerji 87,8 kcal
👉Karbonhidrat 16,3 gr.
👉Yağ 1,2 gr.
👉Protein 1,9 gr.
👉Lif 1,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (27 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


1 Comment

  1. Serhat sezgin

    Ah bir de pahalı olmasalar. Pahalı olma gerekçesi malzemelerin kalitesinden mi yoksa pazarlama taktiği mi?

Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri