Maden suyu ve Soda

Sırma Limon Aromalı Doğal Zengin Mineralli Gazlı İçecek


Meyveli maden suyu görünümlü; aromalı gazlı ve asitli içecek incelemelerine devam ediyoruz. İlk paylaşımımızda içeriğinde mısır şurubu içeren bir ürünü yayınlamıştık. Bu ürünün tek şişesinde 16,5 gr. Fruktoz mevcuttu. Sonrasında; içeriğinde sofra şekeri içeren bir ürünü yayınladık ki, tek şişesinde 19 gr. İlave şeker yani Glikoz ve Fruktoz bulunuyordu. Şimdi ise içeriğinde ilave şekerin yanısıra tatlandırıcı bulunan bir diğer örneğe geldik. Maalesef her zaman olduğu gibi yayınlarımızdan şüpheye düşen bazı takipçilerimizin marka bazlı bazı yorumlarına denk geldik. Bizden şüphe duyuyor olsanız da; bu platformda sizlere endüstriyel ürünlere ilişkin nasıl farklı örneklerle karşılaşabileceğinizi gerçek veriler ve markette bizzat tespitlerimizle aktarmaya çalıştığımızı lütfen unutmayınız. Bu bağlamda akaryakıt istasyonlarının marketlerinden ucuzluk marketlerine, hipermarketlerden bakkallara kadar girebildiğimiz kadar çok yere girip sizler için birçok farklı örneği toplamaya ve aktarmaya çalışıyoruz. Bu kısa açıklama sonrasında gelelim ürüne; Sırma Limon Aromalı Doğal Zengin Mineralli Gazlı İçecek.

Ürünün içeriğinde İlave şekerin yanısıra Tatlandırıcılar olduğunu söylemiştik. Bu haliyle, şeker tadını yoğun olarak veren Asesülfam Potasyum ve Sukralozun etkisiyle üründeki sofra şekeri oranının düştüğünü görüyoruz. Buna göre ürün tek şişede 7,6 gr. yani yaklaşık 4 tane küp şeker kadar ilave şeker içermektedir. Fakat buna ilave olarak eklenen tatlandırıcıların etkisiyle şeker tadı çok daha yoğun hissedilecektir.

Üründe ayrıca Antioksidan, Koruyucu, Renklendirici gibi farklı katkı maddeleri de mevcuttur. Bu bağlamda ürün Askorbik asit, Sodyum Benzoat, Potasyum Sorbat ve Beta Karoten içermektedir. Ürün ayrıca 100 ml.’de 80 mg. C vitamini ilavesi içermektedir. Belki amacınız bir maden suyu içmekti fakat bu üründe maden suyunun yanısıra 14’ten fazla katkı maddesi mevcuttur. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler; Doğal mineralli su, Şeker, Karbondioksit, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), C vitamini, Doğal limon aroma vericisi ve diğer aroma vericiler, Stabilizörler (Gam arabik, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Antioksidan (Askorbik asit), Koruyucular (Sodyum Benzoat, Potasyum Sorbat), Tatlandırıcılar (Asesülfam Potasyum, Sukraloz), Renklendirici (Beta Karoten)
🔎Sırma Limon Aromalı Besin Değerleri
👉Enerji 17 kcal
👉Şeker 7,6 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉 C Vitamini 160 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (200 ml.) ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri