Maden suyu ve Soda

Uludağ Frutti Cmax Limon Aromalı


Dün başladığımız meyve aromalı maden suyu incelemelerine devam ediyoruz. Özellikle sade maden suyundaki saflığı ve besin değerlerini arayanların tercih ettiği bu ürünlerin dün itibariyle aslında birer endüstriyel ürün olduğu, içeriğinde çeşitli katkı maddelerinin yanısıra karbondioksit gazı ve asit ilaveleriyle aslında gazlı ve asitli bir içecek olduğu gerçeğini gözler önüne sermiştik. Dün yaptığımız inceleme sonrasında merak edilen diğer markaların benzer çeşit ürünlerini de incelemeye devam ediyoruz; şimdi Uludağ Frutti Cmax Limon aromalı Doğal Zengin Mineralli Gazlı İçeceğe bakıyoruz.

Ürünün içeriğinde sofra şekeri kullanıldığını görüyoruz. Fakat üründeki şeker oranı öyle yüksek ki; muhtemelen böyle bir sofra şekeri tüketimini bugüne kadar tahmin bile etmemiş olabilirsiniz. Öyle ki, ürünün 200 ml.’lik tek şişesinde 19 gr. Şeker bulunuyor. Bu da tek şişede yani 1 su bardağından da az olan bu üründe yaklaşık 9 tane küp şeker olduğunu gösteriyor. Mısır şurubu içermemesi ve şeker pancarından elde edilmiş sofra şekeri kullanıldığını reklamlarında da çokça dile getiren Uludağ Frutti’nin şeker oranından bahsetmek ise yine bize düşüyor.

Üründe ayrıca Karbondioksit ve Sitrik asit bulunuyor. Yani bu ürünü tüketenler bir gazlı ve asitli içecek tüketmiş oluyorlar. Üründe ayrıca Stabilizör olarak Ağaç reçinesinin gliserol esterleri ve Gam arabik ile Renklendirici olarak Beta Karoten bulunuyor. Ürün Koruyucu içermiyor. Ürüne adını veren C vitamini ise 100 ml.’de 60 mg. Oranında yani tek şişede 120 mg. C vitamini içeriyor. Bu da yaklaşık 2 adet limondaki C vitaminine denk bir miktardır. Son olarak belirtelim; üründe limon veya limon suyu konsantresi bulunmuyor. Limonun tadı ve kokusu ürüne doğal aroma vericiler ile verilmiştir. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler; Doğal mineralli su (%89,9), Şeker, Karbondioksit, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Doğal aroma verici, C vitamini, Stabilizörler (Ağaç reçinesinin gliserol esterleri, Gam arabik), Renklendirici (Beta Karoten)
🔎Uludağ Frutti Cmax Besin Değerleri
👉Enerji 84 kcal
👉Şeker 19 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉 C Vitamini 120 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (200 ml.) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri