Barlar, İlave Şekersiz

Züber Kidz Kakaolu


Daha önce ilave şeker içermeyen farklı çeşitlerini incelediğimiz Züber’in Çocuklar için ürettiği Züber Kidz ürününü inceliyoruz. Ürün 30 gr.’lık ambalajlarda satılıyor. Ürün ambalajındaki çizgi film karakterleri dikkat çekiyor. Öyle ki; Universal Studio karakteri olan ve çocuklar tarafından çok sevilen Minion’lar kullanılmış. Ürün çeşitlerinde farklı şekillerde kullanılan bu çizgi film karakterlerini içeriğinde çilek bulunmayan sözde çilekli sütlerden, içeriğinde yüksek oranda şeker bulunan sözde meyveli yoğurtlardan sonra bu tarz bir üründe görmek de açıkçası ümit verici bir gelişmedir. Bu çizgi film karakterlerinin ilave şeker ve katkı maddeleri içermeyen ürünlerde bulunması tüketim eğiliminin bu yöne kayması ve çocukların yüksek oranda ilave şeker ve katkı maddeleri içeren ürünlere aldanmaması açısından önemlidir.

Gelelim ürünün içeriğine; üründe Hruma, Fındık, Badem ve Kakao kitlesi bileşenleri temel olarak ürünün içeriğini oluşturuyor. Buna ilave olarak üründe Hindiba kökü lifi kullanılmıştır. Gerek hurmanın, gerek fındık ve bademin yansıra hindiba kökü lifinin de etkisiyle ürün tam bir lif kaynağıdır. Bu haliyle ürünün 100 gr.’da 13,8 gr. Lif içerdiğini belirtelim. Bu da; 30 gr.’lık tek adette 4,1 gr. Lif içerdiğini göstermektedir ki bu oran içeriğinde yüksek oranda ilave şeker içeren birçok gofret, çikolata, kek ve benzeri ürüne göre çok yüksektir.

Bunun yanısıra üründe ilave şeker bulunmamaktadır. Ürünün şeker içeriği hurmadan ve kısmen fındık ve bademden gelmektedir. Bu haliyle ürünün 30 gr.’lık tek adedinde 12 gr. gerçek şeker olduğunu söyleyelim. Ürünün içerdiği şeker dahil toplam 16,4 gr. Karbonhidrata karşılık olarak bulunan yüksek lifin kan şekerini dengede tutması ve uzun süre tokluk hissi vermesi açısından önemini vurgulayalım.

Son olarak üründeki yağ ve protein oranından da bahsedelim. Ürün içeriğinde ilave bitkisel yağ bulunmuyor. Üründeki tek yağ; %7 oranındaki Kakao kitlesi içindeki Kakao yağıdır. Bunun yanısıra ürün hurma, fındık ve bademden gelen protein içermektedir. Bu haliyle ürünün 30 gr.’lık tek adedinde 4,2 gr. Yağ ve 2,5 gr. Protein bulunmaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Fındık (%20), Badem, Kakao kitlesi (%7) (Kakao tozu, Kakao yağı), Hindiba kökü lifi
🔎Züber Kidz Kakaolu Meyve Tatlısı Besin Değerleri
👉Enerji 111 kcal
👉Karbonhidrat 16,4 gr.
👉Yağ 4,2 gr.
👉Protein 2,5 gr.
👉Lif 4,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (30 gr.) için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri