İlave Şekersiz, Meyve Suyu ve Nektar, Organik

Hipp Organik Elma Suyu


Önceki gün bir takipçimiz tarafından gönderilen Hipp Organik Elma suyunu inceleyeceğiz. Ürün çokça sorulan bebek ürünlerinden biri. Bu ve buna benzer meyve suları da tarafımıza gönderiliyor. Bir süre bu ve buna benzer ürünleri inceleyeceğiz. Ürünün ön yüzünde 4. Ay sonunda ve İlave şeker içermez ifadeleri göze çarpıyor. Ürünün etiket bilgilerinden Macaristan’dan ithal edildiğini anlıyoruz.

Ürün 200 ml.’lik şişelerde satılıyor. Ürünün içeriğine baktığımızda %99,9 oranında Düşük asitli elma suyu konsantresinden elma suyu içerdiğini görüyoruz. Bu haliyle ürün tek şişede 22 gr. Şeker içeriyor. Evet, bu şeker ilave şeker değil. Yani sonradan ilave edilmiş bir sofra şekeri ya da glikoz-fruktoz şurubundan bahsetmiyoruz. Fakat bahsi geçen bu oran elma suyu konsantresinden gelen şekerdir. Peki elmada hangi şekerler bulunur? Elma sofra şekeri olarak bildiğimiz sakarozu, glikoz ve fruktozu doğal olarak içerir. Yani bu ürünü tüketen 5 aylık bir bebek birkaç saniye içinde vücuduna 22 gr. Glikoz ve fruktoz almaktadır. Peki bu doğal ve gerçekçi bir tüketim midir?

Bu sorunun cevabını bulmak için doğal ve gerçek olana bakmak gerekiyor. Yani; Elmaya. 200 gr.’lık tek bir elmada 11 gr. Şeker bulunuyor. Yani bu şişe tam 2 adet elmadaki şekeri içeriyor. Yani bebeğiniz bu şişeyi tükettiğinde tam 2 tane elmanın şekerini tüketmiş oluyor. Bu şekeri tüketirken 2 elmada bulunan yaklaşık 8 gr. liften yoksun olarak bu şekeri vücuduna yoğun olarak alıyor. Bu da bu yüksek orandaki şekeri doğalına aykırı olarak yoğun şekilde aldığını gösteriyor. Yani 5 aylık bir bebek tüketmesinin mümkün olmayacağı kadar yüksek oranda elmadaki şekeri, tek bir şişede liften yoksun olarak alıyor.Ürünün besin değerleri tablosunda ürünün 0,2 gr. Protein içerdiği belirtiliyor. Normalde 2 tane elma tükettiğinizde 1,3 gr. Protein almış olursunuz. Ürünün bu açıdan da yine doğalıyla eşdeğer bir besin değerine sahip olmadığını görülüyor. Bu haliyle bunu tüketen bir bebeğin doğal bir tüketim yapıp yapmadığına siz karar verebilirsiniz. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler; %99,95 Düşük asitli elma suyu konsantresinden elma suyu, C vitamini (L-Askorbik asit)
🔎Hipp Organik Elma Suyu Besin Değerleri
👉Enerji 99 kcal
👉Şeker 22 gr.
👉Yağ 0,08 gr.
👉Protein 0,2 gr.
👉Lif 0,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (200 ml.) için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri