İlave Şekersiz, Maden suyu ve Soda

Freşa İnişdibi Limonlu Maden Suyu


Çokça sorulan ürünlerden birini inceleyeceğiz; Freşa İnişdibi Limonlu Maden Suyu. İlk olarak ürünün aslında Doğal mineralli gazlı içecek sınıfında olduğunu ve 200 ml.’lik şişelerde satıldığını belirtelim. Freşa markasıyla üretilen İnişdibi maden suyunun isminin ise kaynağından; Giresun’un İnişdibi Köyü’nden geldiğini söyleyelim.

Ürünün içeriğine baktığımızda dikkat çeken en önemli ayrıntı; İlave şeker içermemesidir. Üründe limon suyu konsantresinden gelen doğal şeker haricinde sofra şekeri veya mısır şurubu gibi ilaveler yer almıyor. Bu haliyle ürün 200 ml.’lik tek şişede 0,66 gr. Şeker içeriyor. Ürünün bu haliyle çok düşük kaloriye sahip olduğunu da belirtelim. Öyle ki, ürünün tek şişesinde sadece 4 kcal var.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk sırada Doğal maden suyu yer alıyor. İkinci sırada ise; ürünün Karbondioksit içerdiğini görüyoruz. Bu da başta söylediğimiz gibi ürünü gazlı içecek sınıfına sokuyor. Üçüncü sırada ise; Konsantreden elde edilmiş limon suyu bulunuyor. Üründeki meyve suyu oranının %4 olduğunu söyleyelim. Bu oranın şeker içermeyen ürünün çok da ekşi olmaması için nispeten düşük tutulduğunu söyleyebiliriz.
Bunların yanısıra ürünün Koruyucu olarak Potasyum Sorbat ve Sodyum Benzoat içerdiğini belirtelim. Burada bir parantez açalım; ürünün bu içerikleri ürünü Endüstriyel bir ürüne dönüştürüyor. Yani evde sade maden suyuna limon sıkarak limonlu hale getirdiğiniz üründen farklı bir noktaya getiriyor. Ürün ayrıca Sitrik asit ve Askorbik asit de içeriyor. Yani ürünün asitli bir içecek olduğunu da söylemeliyiz. Üründe ayrıca Kıvam arttırıcı ve Renklendirici katkı maddeleri yer alıyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler; Doğal maden suyu, Karbondioksit, Limon suyu (Konsantreden elde edilen), Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit), Doğal limon aroma vericisi, Koruyucu (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat), Antioksidan (Askorbik asit), Kıvam arttırıcılar (Gam arabik, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Renklendirici (Beta karoten)
🔎Freşa İnişdibi Limonlu Maden Suyu Besin Değerleri
👉Enerj 4 kcal
👉Şeker 0,66 gr.
👉Yağ <0,1 gr.
👉Protein <0,1 gr.
👉Lif <0,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (200 ml.) için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri