Özel Açıklama

Pernigotti üreticisi Sanset Gıda’dan açıklama geldi


Önceki günlerde paylaştığımız Pernigotti Vanilyalı Dondurma paylaşımında içerikte ilk sırada yer alan bileşenin Süt yerine Su olarak değiştirildiğini vurgulamış ve ürünlerde kalite düşüşünü sorgulamıştık. Bugün itibariyle konuyla ilgili Pernigotti üreticisi Sanset Gıda tarafından resmi bir açıklama yapıldı.

Paylaşmış olduğunuz iki ürün arasındaki fark üretim tekniğinden kaynaklanmaktadır. Önceki ve güncel ürünlerimiz süt kreması, süt yağı, süt proteini ve laktoz içeriği ile enerji ve besin öğeleri açısından aynı değerlere sahiptir.

firma açıklaması

Açıklamada ilk sıradaki bileşen olarak Su kullanılan yeni ürünün üretim tekniği açısından diğer üründen farklılık gösterdiği fakat içeriğindeki süt yağı oranının – paylaşımımızda da belirttiğimiz üzere – %3 olarak aynı olduğu belirtilmiştir. Ayrıca her iki üründeki süt kreması, süt yağı, süt proteini ve laktoz içeriğinin de yeni üretim tekniği doğrultusunda aynı oranda tutulduğu vurgulanmıştır. Bu haliyle firma üründeki ilk bileşenin değiştirildiğini de teyit etmiş fakat içerikten kaldırılan süt yerine aynı oranda ikame edecek süt bileşenleri ilave edildiği belirtilmiştir. Açıklamanın tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri