Barlar, İlave Şekersiz

Fellas Nuts Bar Antep Fıstığı&Kakao


Son dönemlerde çokça sorulan ve birçok farklı markayla gittikçe çeşitlenen ilave şeker içermeyen barlardan birini inceliyoruz; Fellas Nuts Bar Antep Fıstığı&Kakao. Ürünün içeriğine baktığımızda ilave şeker, koruyucu, renklendirici vb. hiçbir katkı maddesi bulunmadığını görüyoruz. Ürün 40 gr.’lık ambalajlarda satılıyor.

Ürünün içeriğinde ilk 4 sırada; Hurma, Antep fıstığı, Hindistan cevizi unu ve Keçiboynuzu unu yer alıyor. Üründe çok da alışılmadık şekilde %20 gibi yüksek seviyede Antep fıstığı bulunuyor. Bu da 40 gr.’lık tek adette 8 gr. gibi Antep fıstığı bulunduğunu gösteriyor. Üründe buğday unu yerine Hindistan cevizi unu ve Keçiboynuzu unu kullanıldığı için ürünün Glutensiz olduğunu söyleyelim. Ürün ayrıca Vegan tüketim için de uygun bileşenlere sahiptir. İlave şeker içermeyen üründe temel olarak hurma ve hurmadan gelen gerçek şeker tatlandırıcı olarak kullanılmıştır. Bu haliyle ürün tek adette 18,3 gr. Karbonhidrat içeriyor.

Üründe hurmadan ve diğer bileşenlerden gelen lifin yanısıra Hindiba kökü lifi yani İnülin de bulunuyor. Bu haliyle ürünün 40 gr.’da 6 gr. gibi çok yüksek oranda Lif içerdiğini belirtelim. İçerdiği karbonhidratı rahatça karşılayacak bu orandaki lifin yardımıyla ürünün tüketiminde kan şekerinin uzun süre dengede kalacağını ve bunun da tokluk sağlayacağını söylemek gerekiyor.

Bu bileşenlerin yanısıra ürün %8 oranında Kakao kitlesi ve %4 oranında Kakao tozu içeriyor. Üründe ayrıca %5 oranında yer fıstığı ve %5 oranında Fındık bulunuyor. Bu haliyle 40 gr.’lık ürünün yarısından fazlasının Antep fıstığı, Kakao, Yer fıstığı ve Fındıktan ibaret olduğunu söyleyelim. Ürünün diğer yarısı da hurma ve unlardan ibarettir. Ürün ayrıca deniz tuzu içeriyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Antep fıstığı (%20), Hindistan Cevizi unu, Keçiboynuzu unu, Kakao kitlesi (Kakao yağı, Kakao) (%8), Yer fıstığı (%5), Fındık (%5), Kakao tozu (%4), Hindiba kökü lifi (İnülin), Deniz tuzu.
🔎Fellas Nuts Bar Antep Fıstığı&Kakao Besin Değerleri
👉Enerji 147 kcal
👉Karbonhidrat 18,3 gr.
👉Yağ 4,8 gr.
👉Protein 4,6 gr.
👉Lif 6 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (40 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri