Gazlı İçecek

Maltana Mocktail Cosmopolitan


Geçtiğimiz hafta yayınladığımız Gece Çayı ve Rezene Çayı paylaşımları sırasında çokça sorulan bir ürünü inceliyoruz; Maltana. Ürünün Mocktail tadında ismiyle satılan ürününe bakacağız.Ambalajın ön yüzünde “Alkolsüz Malt İçeceği” ifadesi ve meyve görselleri dikkat çekiyor. Ürün 270 ml.’lik cam şişelerde satılıyor. Bu da büyük boy su bardağından biraz daha yüksek bir miktar demektir.

Ürünün içeriğine baktığımızda; temel olarak Su ve Şeker içerdiğini görüyoruz. Ürünün şeker kaynağı Şeker ya da Mısır şurubu olarak çeşitlendirilmiştir. Hangi ambalajda hangi şeker türünün olduğunu da daha önce de çokça söylediğimiz gibi ürünün Parti no ve Tüketim Tarihlerinin yazdığı bölümlerde S ya da F harfleriyle görmek mümkündür. Buna göre 270 ml.’lik bir adet şişede 26 gr. Şeker olduğunu görüyoruz. Bu şeker kimi şişelerde sofra şekeri olarak ilave edilmişken, kimi şişelerde ise aynı oranda mısır şurubu şeklindedir. Buna göre tek bir şişede 13 adet küp şekere denk ilave şeker tüketildiğini ve alınan kalorinin %85 gibi son derece yüksek oranla İlave şekerden geldiğini söyleyelim. Üstelik bu yüksek şekerin liften yoksun olarak kana karıştığını belirtelim.

Alkolsüz Arpa Maltı olarak satılan üründeki Arpa maltı ise ekstrakt yani konsantre şeklinde ve %2 oranında ilave edilmiştir. Üründeki bir kısım Karbonhidrat da buradan gelmektedir. Üründe bunun haricinde Sitrik asit, Askorbik asit gibi katkı maddeleri ve Karbondioksit bulunuyor. Yani bu ürünün düşük oranda da olsa gazlı bir içecek olduğunu söyleyebiliriz. Peki nerede portakal, nerede yaban mersini ve nerede misket limonu derseniz; hepsi üründeki aroma vericilerde gizli diyelim. Ürün tüm bu meyvelerin doğal aromalarını içermektedir. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler; Su, Şeker veya Glikoz-fruktoz şurubu, Arpa Maltı ekstraktı (%2), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Doğal aroma vericiler, Karbondioksit, Antioksidan (Askorbik asit)
🔎Maltana Mocktail Besin Değerleri
👉Enerji 122 kcal
👉Şeker 26 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek adet (270 ml.) ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri