Süt Arttırıcı Çaylar

Humana Kimyonlu Rezene Çayı


Bir takipçimiz tarafından gönderilen Humana Kimyonlu Rezene Çayı’nı inceliyoruz. Ürün 200 gr.’lık kutularda satılıyor. Ürünün ambalajına baktığımızda ön yüzünde “Kimyonlu Rezene Çayı” ifadesi ve “Süt Şekeri içerir” ifadeleri dikkat çekiyor. İçeriğine baktığımızdaysa ilk sırada; Laktoz yer alıyor.

Bu haliyle ürünün laktoz intoleransı olan bireyler tarafından tüketilmemesi öneriliyor. Üründe laktozun yanısıra nişasta bazlı bir şeker olan Maltodekstrin de yer alıyor. Her iki şekerin de oranları verilmemiş fakat üründeki Laktoz oranının Maltodekstrin’den daha fazla olduğunu belirtelim. Bu haliyle ürünün tek su bardağında hazırlanmış haliyle 7 gr. İlave şeker içerdiğini söyleyelim.

Gelelim Kimyonlu Rezene Çayı ismiyle satılan üründeki bitki oranlarına. İlk olarak şunu belirtelim, ürün bitkileri değil; bitki ekstrelerini ve yağını içeriyor. Bu haliyle üründe %1 oranında Rezene ekstresi, %0,5 yani binde 5 oranında Frenk kimyonu eksresi ve %0,1 yani binde 1 oranında da Rezene yağı içeriyor. Bu halilye tek su bardağı çayı hazırlarken eklediğiniz 7,5 gr. üründe 0,07 gr. Rezene ekstresi, 0,03 gr. Frenki kimyonu ekstresi ve 0,007 gr. Rezene yağı olduğunu söyleyebiliriz. Bu da tek su bardağı Humana Kimyonlu Rezene Çayı’nda sadece 0,1 gr. Kimyon ve Rezene olduğunu gösteriyor. Daha iyi anlaşılması adına şöyle söyleyelim; elinizde tuttuğunuz 200 gr.’lık tek kutunun tamamında sadece 3,2 gr. Kimyon ve rezene bulunuyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler; Laktoz, Maltodekstrin, Rezene Ektresi (%1), Frenk Kimyonu Ektresi (%0,5), Rezene yağı (%0,1)
🔎Humana Still Tee Besin Değerleri
👉Enerji 30 kcal
👉Şeker 7 gr.
👉Yağ <0,1 gr.
👉Protein <0,1 gr.
👉Lif <0,5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek su bardağı (200 ml.) hazır ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri