Bal ve Arı Ürünleri, İlave Şekersiz

Bee’o Ham Bal Kakao&Fındıklı


Geçtiğimiz yıldan bu yana çeşitli ürünlerini incelediğimiz Bee’o markasının bu sefer kahvaltıya yönelik sürülebilir çeşidine bakacağız. Bee’o Kakao & Fındıklı Propolisli Ham Balı inceliyoruz. Ürün 180 gr.’lık cam kavanozlarda satılıyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda 4 bileşen görüyoruz. Ham bal, fındık, kakao ve propolis. Üründe %74 oranında Ham bal bulunuyor. Ham bal, pastörize edilmemiş ve kovandan toplandığı haliyle süzülerek işleme alınmış bal demektir. Ürünün tek kavanozda 133 gr. ham bal içerdiğini belirtelim.
Üründe ayrıca %20 oranında fındık yer alıyor. Piyasadaki birçok fındıklı krema çeşidinde %10 ila %13 oranında fındık bulunduğunu hatırlatalım. Bu haliyle ürünün tek kavanozda 36 gr. fındık içerdiğini söyleyelim. Üründe ayrıca %5 oranında Kakao ve %1 oranında Propolis bulunuyor. Propolisten daha önce çokça bahsetmiştik. Bir arı ürünü olan propolis bu üründe aynı zamanda doğal bir koruyucu görevi görüyor. Bu haliyle üründe ilave yağ, şeker, koruyucu veya katkı maddesi bulunmuyor.

Gelelim ürünün besin değerlerine. Besin değerlerine ürünün analizleri üzerinden ulaşıyoruz. Ürünün tek tatlı kaşığı yani 10 gr.’lık tüketiminde 39,8 kcal enerji alıyorsunuz. 10 gr. üründe baldan gelen 6,1 gr. Şeker yanısıra; 1,2 gr. yağ ve 0,4 gr. protein bulunuyor. 10 gr.’daki lif oranı ise 0,34 gramdır. Üründe ayrıca kalsiyum, magnezyum, demir ve B6 vitamini de ilave şeklinde değil, doğal olarak bulunuyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Ham Bal (%74), Fındık (%20), Kakao (%5), Propolis (%1)
🔎Bee’o Ham Bal Kakao&Fındık Besin Değerleri
👉Enerji 39,8 kcal
👉Karbonhidrat 6,7 gr.
👉Yağ 1,2 gr.
👉Protein 0,4 gr.
👉Lif 0,34 gr.
👉Kalsiyum 3 mg.
👉Magnezyum 4 mg.
👉Demir 0,2 mg.
👉B6 Vitamini 0,02 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek tatlı kaşığı ürün (10 gr.) için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri