Barlar, İlave Şekersiz

Fellas Protein Optiumum Bar Fındık&Kakao


Daha önce farklı çeşitlerini incelediğimiz Fellas markalı barların Protein Optimum Bar Fındık & Kakao çeşidini inceleyeceğiz. Ürünün tek paketi 32 gram olup, içeriğinde ilave şeker ve ilave bitkisel yağ içermemektedir.
Ürünün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Hurma, Süt proteini konsantresi ve Hindiba kökü lifi içerdiğini görüyoruz. Bu haliyle üründe şeker yerine hurma bulunduğunu, protein kaynağının ise süt proteini olduğunu görüyoruz. Üründe kullanılan süt proteinine ilave olarak ayrıca Whey protein konsantresi de bulunuyor. Üründe lif kaynağı olarak da hurmadan gelen life ilave olarak Hindiba kökü lifi yani İnülin kullanılmış. Üründe bunun yanısıra %10 oranında Kakao kitlesi, %5 oranında Kakao tozu ve %5 oranında Fındık bulunuyor.

Bu haliyle 32 gr.’lık üründe 8 gr. Protein bulunuyor. Bu da günlük referans alım kabulüne göre günlük ihtiyacın %16’sını karşıladığı anlamına geliyor. Üründe kalori kaynağı olarak ayrıca; 12,4 gr. Karbonhidrat ve 2,3 gr. Yağ bulunuyor. Dediğimiz gibi üründeki karbonhidrat ve yağ ilave olarak değil, doğal olarak bulunuyor. Bu haliyle ürünün 32 gr.’lık tek adedi 110 kcal enerji veriyor.

Üründen alınan 12,4 gr. karbonhidratın 9,1 gramı basit şeker formundadır. Bu da yine ilave olmayan fakat hurma ve sütten gelen şekerdir. Bu şekere karşılık olarak 32 gr.’lık tek adet ürün 3,8 gr. Lif içermektedir. Bu yüksek miktar da üründen alınan karbonhidrat ve şekerin kana hızlı karışmasını engellemektedir. Bu haliyle gerek ürün tüketimi sonrasında kan şekeriniz aniden yükselmemekte, gerekse alınan şeker daha uzun süre sindirimde kaldığından dolayı tok kalma hissi uzun sürmektedir. Ürünün tek adedinde ilave olarak 0,5 mg. B6 vitamini bulunuyor. Bu da yine günlük ihtiyacın %37’sini karşılayacak düzeydedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma, Süt Proteini konsantresi, Hindiba kökü lifi (İnülin), Kakao kitlesi (Kakao yağı, Kakao) [%10], Whey protein konsantresi, Fındık (%5), Kakao tozu (%4), Deniz tuzu, B6 vitamini
🔎Fellas Optimum Protein Bar Fındık&Kakao Besin Değerleri
👉Enerji 110 kcal
👉Karbonhidrat 12,4 gr.
👉Yağ 2,3 gr.
👉Protein 8 gr.
👉Lif 3,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (32 gr.) için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri