Meyveli ve Aromalı Sular

Starbucks Berry Hibiscus


Önceki gün bir story paylaşımıyla fit menü içeriklerini tam olarak yayınlamadığını söylediğimiz Starbucks paylaşımı sonrasında sizler tarafından birçok mesaj geldi. Fit ürünlerle ilgili içerik bilgisi henüz firma tarafından tarafımıza iletilmedi fakat bu süreçte gelen sorulara karşılık olarak firmanın besin değerlerini açıkladığı bazı içeceklerini sizlerle paylaşacağız. İlk olarak bu dönem adını çok duyduğumuz Berry Hibiscus ile başlıyoruz.

Ürüne geçmeden önce kısa bir bilgi verelim. Starbucks içeceklerinin sunulduğu karton bardaklar Short, Tall, Grande ve Venti olarak sıralanıyor. Short boy 237 ml. Yani yaklaşık bir su bardağına eşdeğer boyuttadır. Tall boy ise küçük-orta boy diyebileceğimiz boyutta olup 355 ml.’dir. Grande yani büyük-orta boy bardaklar 473 ml.’dir. Yani Grande boy derken yaklaşık 2 su bardağı içecekten bahsediyoruz. Son olarak Venti yani Büyük boy bardak ise 606 ml yani neredeyse yaklaşık 2,5 su bardağına denktir. Bu haliyle birazdan vereceğimiz Şeker oranlarını sizlere tüm bu boylara göre hesaplanmış haliyle sunacağız. Sizler de tükettiğiniz Starbucks içeceklerinde hangi boy tükettiğinize bağlı olarak aldığınız ilave şeker miktarını kolayca görebileceksiniz.

Şimdi gelelim ürüne. Berry Hibiscus içeriği Starbucks Türkiye tarafından açıklanmadığından dolayı biz ürünü besin değerleri üzerinden irdeleyececeğiz. Ürüne Şeker haricinde herhangi bir besin değeri bulunmadığından da; ürünün her boyundaki şeker oranları üzerinden bilgileri sizlere aktaracağız. Bu haliyle ürünün kalorisinin %100’e yakınının ilave şekerden geldiğini söyleyelim.

🔎Berry Hibiscus İlave Şeker Oranları
👉Tall Boy 15 gr.
👉Grande boy 19 gr.
👉Venti boy 24 gr. şeker içermektedir.

KAYNAK: STARBUCKS TÜRKİYE WEB SİTESİ

İlk olarak ürünün Tall boyundan başlayacağız çünkü Short boy Berry Hibiscus bulunmuyor. Tall boy üründe 15 gr. İlave şeker olduğunu söyleyelim. Yani küçük-orta boy Berry Hibiscus tükettiğinizde vücudunuza yaklaşık 7 tane küp şeker alıyorsunuz. Ürünün Grande boyunda bu oran 19 gr. olurken; Venti yani büyük boyda ilave şeker miktarı 24 gr. oluyor. Yani büyük boy Berry Hibiscus tüketen bir kişi tam 12 tane küp şeker kadar ilave şekeri vücuduna alıyor. Üründe buna karşılık lif oranı ise her boyda da eşit olup sadece 1,4 gr.’dır. Bu da üründen alınan şekerin yüksek miktarının yanısıra yoğunluğunu da göstermektedir. #NeİçtiğiniziBilin

Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri